Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

600.B. Barbara Skręt 9 lat

24 stycznia 2016,

Polska

województwo Śląskie/ Sosnowiec

 

9 lat

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sosnowcu

nauczyciel: Dorota Daszkiewicz

 

 

Małe króliczki i ich wielka przygoda

 

 

Był raz sobie  błękitny króliczek o imieniu Bunny. Wraz ze swoimi rodzicami i siostrą Różyczką  mieszkał na łące. Rodzeństwo rzadko mogło wychodzić poza łąkę, bo rodzice im na to nie pozwalali. Pewnego dnia Różyczka zaproponowała bratu, że w nocy po kryjomu wyjdą z domu i przeżyją swoją wielką przygodę. Kiedy nadeszła  oczekiwana pora rodzeństwo wyszło z norki. Bunny nie mógł za bardzo wyobrazić sobie tej przygody, więc zapytał siostrę, aby powiedziała mu coś więcejo wyprawie. Różyczka zastanowiła się chwilę i odpowiedziała.

- Wiesz, możemy obejść cały świat!                                                                

- Ale czy to możliwe? – zapytał Bunny.                                                                                                                                – Wszystko jest możliwe, jeśli tego bardzo chcesz  – odpowiedziała bratu. Rodzeństwo postanowiło najpierw  przepłynąć przez ogromne morze. Po drodze mijali lasy, pola, aż  spotkali baranka. Uradowani spytali  go o najkrótszą drogę prowadzącą do portu.                                                                  

– Ale czy nie jesteście za mali na  samotne podróże i to w dodatku bez rodziców? -  zapytał zdziwiony.

– Nie. Nasi rodzice czekają na nas za krzakami – skłamała Różyczka.  Baranek  nie dawał za wygraną.                  

– W takim razie chcę zobaczyć waszych rodziców. Przyprowadźcie ich, a wtedy wskażę  wam drogę – powiedział baranek. Przestraszone króliczki, wiedząc, że za krzakami nikogo nie ma, szybko uciekły. Biegły, biegły, aż dobiegły do ogromnego drzewa. Zmęczone maluchy postanowiły odpocząć w cieniu rozłożystego dębu. Nagle ujrzały stado gęsi. 

– Szczęście nam sprzyja. Zapytajmy jedną z gąsek o drogę  – rzekła Różyczka.

Przywołali  tę, która szła na samym końcu i poprosili ją o wskazanie im najkrótszej drogi prowadzącej do przystani. Gąska odpowiedziała im, że właśnie stamtąd wraca. A,  że była jedną z najzłośliwszych gąsek w stadzie wskazała  im złą drogę. Powiedziała rodzeństwu, że mają przejść tylko przez las i będą już na miejscu. Króliczki uwierzyły gąsce i ruszyły w drogę.  Niestety, w lesie rodzeństwo miało kłopoty z wydostaniem się. Okazało się, że las będzie wycinany i przed wycinką ludzie pousuwali wszystkie drogowskazy, które wskazywały drogę . Nagle Różyczka usłyszała głos tartacznych pił.

Bardzo się przestraszyła.                                                    

Krzyknęła do Bunnego.                                                                                                                                                                         

– Uciekajmy stąd! Nic  tu po nas!!!  Wystraszone króliczki biegły co sił w nogach. W końcu udało im się dobiec do dębu, przy  którym spotkały  gęsi.  Rodzeństwo postanowiło zrezygnować  zdalszej wyprawy i szczęśliwie wrócić do rodzinnego domu. Gdy dotarli na miejsce, przeprosili rodziców i obiecali im, że już nigdy nie opuszczą łąki.

Jak każda bajka i ta ma szczęśliwe zakończenie. Królicze rodzeństwo  zrozumiało, że  pod żadnym pozorem nie można opuszczać domu bez wiedzy rodziców.  Ich marzenie o wielkiej wyprawie wreszcie się spełniło. Odtąd  wraz z rodzicami dużo podróżowali i zwiedzali przenajróżniejsze bajeczne zakątki.

Oddaj swój głos:
(1880)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...