Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

599.B. Martyna Dziedzic 10 lat

24 stycznia 2016,

Polska

województwo Śląskie/ Sosnowiec

 

10 lat

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sosnowcu

nauczyciel: Dorota Daszkiewicz

 

 

Wiktoria w Krainie Jednorożców

 

 

W pewnej małej wiosce mieszkała czternastoletnia dziewczyna o imieniu Wiktoria.  Uwielbiała  konie i sama posiadała  własnego, który nazywał się  Iskra.  Chodziła do miejscowej szkoły, gdzie była jedną z lepszych uczennic. Niestety nie była zbyt lubiana przez Amelię – najpopularniejszą dziewczynę w klasie. Amelia nie akceptowała jej, tylko dlatego, że widziała w niej rywalkę. Dziewczyna była złośliwa w stosunku do Wiktorii i bacznie ją obserwowała. Pewnego dnia, gdy Wiktoria wróciła ze szkoły, w domu zastała tatę, który  natychmiast kazał jej odrobić lekcje. Dziewczyna ze smutną miną pomaszerowała do pokoju i nie przestawała myśleć o Iskrze, i przejażdżce. Siedząc na łóżku, prawie zapomniała o ogromie zadań domowych. Wtedy to zobaczyła błysk dochodzący ze stajni. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, postanowiła potajemnie wymknąć się z domu, by ratować Iskrę i inne konie.  Wyskoczyła przez okno i  pobiegła w stronę stajni. Gdy otworzyła  na oścież  drzwi, ujrzała spłoszoną Iskrę oraz  leżącego nasianie jednorożca. Z wrażenia omal nie zemdlała.                                                                                                                      

– Witaj! Jestem Cyrkus, a ty? – przemówił ludzkim głosem.                                                                                               

– Ja? Ja-ja je-je-steem Wi-ktooo-riaa – zaczęła się jąkać.                                                                                                               -  Nie bój się.  Zaraz ci wszystko wytłumaczę – odparł. I Cyrkus zaczął swoją opowieść.                                                                                              

– Przybyłem tutaj, ponieważ przysyła mnie Crystal - Królowa Krainy Elfów i Jednorożców  aby znaleźć kogoś, kto powstrzyma jej złą siostrę Elmirę. Elmira przywłaszczyła sobie pół królestwa i zamieniła ziemię w kamień, a wodę w lawę. Zbuntowała się przeciwko siostrze -  którą wszyscy kochają i szanują - i wraz ze złym jednorożcem pragnie zawładnąć resztą królestwa.  Sądziła, że jest  jeszcze za słaba, by całkowicie  pokonać siostrę, więc wykradła z pałacu  amulety.  Teraz jest bardzo silna i ciągle nęka poddanych Crystal. Nagle Cyrkus zamilkł.                                                                                                                                             

– Czy to już koniec historii? – spytała zaniepokojona Wiktoria. Cyrkus kiwnął głową.                                             

– Dlaczego przyszedłeś właśnie do mnie? – zapytała.                                                                                                                               – Dlatego, że masz dobre serce, kochasz konie i tylko ty możesz odebrać Elmirze amulety, ponieważ nie pochodzisz z naszej krainy. A teraz wejdź do mojego świata!  -  krzyknął Cyrkus i wyczarował przejście, nie czekając na zgodę dziewczyny.  Po chwili Wiktoria znalazła się w całkiem innym wymiarze. Zobaczyła piękne drzewa, kolorowe kwiaty, zieloną łąkę, a na niej spacerujące jednorożce. Był to piękny widok.                                                                                                                                                                     

– Wiem, gdzie powinniśmy się udać. Chodź za mną  – powiedział Cyrkus.                                            

Doszli do pięknego, dużego jeziora z wodospadem. Na niebie było widać tęczę.  Nagle Wiktoria zatęskniła za Iskrą. Pomyślła, że jej koń byłby tu szczęśliwy. Cyrkus, czytając w jej myślach powiedział.  

-  Mogę to dla ciebie zrobić.  Stuknął trzy razy kopytem. Przed nimi pojawiła się Iskra.  Wiktoria bardzo ucieszyła się.                        

– Musimy już iść do królowej Crystal  – ponaglał ją Cyrkus. Dziewczyna wskoczyła na grzbiet Iskry i popędzili do zamku.  Królowa już czekała. Przywitała ich serdecznie i przedstawiła im plan  uratowania krainy.  Wiktoria musi udać się do zamku złej królowej i zdjąć z jej szyi amulet, wtedy  Elmira straci swoją moc.                                                                                              

Kiedy omawiali szczegóły wyprawy do sali tronowej weszła straż zamkowa, prowadząc jakąś dziewczynę.  Zdziwienie Wiktorii było ogromne, gdy okazało się, że tą dziewczyną  jest Amelia, która jak się  potem wyjaśniło znalazła się tu przypadkiem.  Dziewczyna opowiedziała, że przechodząc koło domu Wiktorii  zobaczyła w stajni  jasne, dziwne światło. Ciekawość okazała się silniejsza, więc postanowiła sprawdzić, co się tam dzieje. Tak stała się świadkiem rozmowy Wiktorii z jednorożcem, nie wiedząc, dlaczego  razem z nimi przeniosła się do Krainy Jednorożców. Wiktoria zastanawiała się czy to był tylko przypadek, czy może Cyrkus zaplanował to świadomie.  Pomyślała, że  przyda im się pomoc i mimo niechęci do Amelii, postanowiła dać jej szansę.  Amelia zgodziła się, myśląc że w ten sposób udowodni Wiktorii, że jest od niej lepsza i sprytniejsza. Wiktoria wsiadła na Iskrę, a Amelia na jednorożca i wszyscy popędzili w stronę zamku. Po dotarciu na miejsce dziewczyny miały zabrać Elmirze amulet, a Cyrkus z Iskrą medalion z szyi jej jednorożca. Amelia zaczęła wspinać się na wieżę, by wejść przez okno do komnaty Elmiry. Wiktoria wchodziła po schodach. Amelia dotarła pierwsza, ale Elmira zepchnęła ją z okna. Pewnie wpadłaby do lawy, gdyby  z pomocą nie przyszła Iskra. Podczas tego zamieszania Wiktoria weszła do komnaty, zerwala amulet z szyi Elmiry. Cyrkus w chwili nieuwagi złego jednorożca rozerwał rogiem łańcuch, na którym wisiał jego medalion. Elmira była zaskoczona tym, co się wydarzyło. Uciekła z zamku, a wszyscy szczęśliwie wrócili do Crystal, która odzyskawszy amulety pokonała siostrę i przywróciła porządek w Królestwie. Elfy i jednorożce znów mogły żyć w harmonii i szczęściu. Amelia pokochała konie i zaprzyjaźniła się z Wiktorią. Elmira zrozumiała swój błąd i pogodziła się z siostrą.  Wiktorii trudno było opuścić Cyrkusa.  Ze łzami w oczach pożegnała się z nim i w jednej chwili wszyscy znaleźli się w swoich domach.

Oddaj swój głos:
(91)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...