Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

504.B. Lena Włodarczyk 9 lat

16 stycznia 2016,

Polska

województwo mazowieckie/ Warszawa

9 lat

 

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 STO, 04-175 Warszawa, ul.Ostrobramska 72

nauczyciel: Małgorzata Białek

 

„Księżniczka Rozamunda”

 

Działo się to współcześnie w Anglii.

            Królowa Kejt była w ciąży. Urodziła się jej prześliczna córeczka. Nadano jej imię Rozamunda. Kolor włosów miała tak czarny, jak najczarniejsza czerń. Zupełnie niespotykany. Oczy miała koloru morza oświetlonego wschodem słońca. A usta delikatne jak płatek róży. Zaś skóra jej była biała jak śnieg. Nikt nie mógł się oprzeć urodzie księżniczki. Dziewczynka dorastała w pałacu i niczego jej nie brakowało. Miała wszystko czegokolwiek zapragnęła: komputer, tablet, mp3… Jak tylko się jej nie chciało, mogła nie iść do szkoły. Wciąż objadała się słodyczami i lodami, i całymi dniami grała na komputerze.

            Po kilkunastu latach okazało się jednak, że wyrosła na nieznośną i próżną dziewczynę. Serce miała nieczułe, jak z kamienia, a charakter okropny.  Jej ojciec nie mógł znieść takiego zachowania i postanowił oddalić ją z pałacu. Pomyślał, że powinna pójść do pracy, najlepiej w ośrodku dla biedaków. Księżniczka była zrozpaczona, gdy się dowiedziała, że ma pójść do pracy z biednymi i bezdomnymi. Jednak wola ojca była nieubłagana.

            Rozamunda wyprowadziła się z pałacu i zamieszkała w ośrodku dla ubogich. Jej życie bardzo się zmieniło, kiedy musiała pożegnać się z królewskimi wygodami. Ponieważ była bardzo leniwa i niczego do tej pory się nie nauczyła, na początku nie umiała zrobić podstawowych rzeczy i popełniała wiele błędów. Ze wszystkim jednak musiała radzić sobie sama, a w dodatku pomagać biedniejszym i potrzebującym. Wciąż prosiła ojca, aby pozwolił jej wrócić do pałacu. Król okazał się bardzo cierpliwy, a zarazem  stanowczy i choć serce jego bardzo cierpiało, nie zmienił decyzji.

            Po pięciu latach pracy i mieszkania z ubogimi Rozamunda odmieniła się nie do poznania. Pokochała ludzi i zrozumiała potrzebę pracy. Stała się dla wszystkich miła i dobra.

            Gdy wieść o tym dotarła do króla, zaprosił ją do pałacu, aby w nim na nowo zamieszkała. Odtąd wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Rozamunda wkrótce objęła władzę po rodzicach i została królową, a jej rządy były mądre i sprawiedliwe.

 

Oddaj swój głos:
(97)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...