Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

354.B. Wiktoria Gnatowska 12 lat

3 stycznia 2016,

Polska

województwo pomorskie/ Starogard Gdański

 

kategoria wiekowa 12 lat VI klasa

 

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 Al. Jana Pawła II 4, 83-200 Starogard Gd.

psp4@starogard.com.pl

opiekun – Aleksandra Miczek

 

Znam to miejsce od lat. W mojej rodzinie wszyscy je znają. Las nad jeziorem w Osieku. Lubię go, ale trochę mnie przeraża. To miejsce naprawdę jest niezwykłe. Może właśnie dlatego?

Pewnego dnia do opuszczonego, ciemnego lasu nad jeziorem zawitała gęsta mgła. Była tak piękna, że nikt, kto spotkał ją na swojej drodze, nie potrafił oderwać od niej wzroku. Miała cudowne, długie włosy, które zazdrosny wiatr rozwiewał  na wszystkie strony świata. Oczy jej lśniły niczym diamenty, tak błyszczały, że widać je było z daleka. Ubrana była w perłowy biały płaszcz, który mocno otulał wszystko, co znajdowało się wokoło niej. W ręku zwykle trzymała koszyczek, z którego nieustannie wyjmowała ożywcze krople rosy. Miały on niesamowitą moc. Wszystko, czego dotknęły, budziło się do życia.

To niezwykłe szczęście, że zawitała akurat tutaj. Zwykle spacerowała po polach i dużych przestrzeniach szeroko, budząc zachwyt swym wdziękiem. Cieszyła oczy swoją tajemniczą uroda i wzbudzała zachwyt samą swoją obecnością. Nikt nie wie, dlaczego tym razem wybrała to miejsce, a las, do którego przybyła, bardzo jej potrzebował.

Było tam bardzo ponuro. Z mrocznych zakątków wyłaniały się przerażające cienie. Każdy szelest mroził krew w żyłach. Nic dziwnego, że już od dawna nikt tutaj nie zawitał. Chodziły nawet pogłoski, że jest to przeklęte miejsce, a dawniej było pełne barw i tętniło życiem, teraz pozostało opuszczone i straszne. Ktoś kiedyś powiedział, mieszkańcy lasu popadli w konflikt z drzewami. Te w odwecie rozłożyły swoje korony tak, aby nie dopuścić promieni słońca i deszczu. Tylko one same radośnie korzystały z tych darów natury. Rośliny poumierały. Zwierzęta opuściły swoje norki. Panowała ciemność, mrok i niesamowita cisza. Nikt nie bywał w tym miejscu, wręcz przeciwnie, każdy go unikał.

W takie zapomniane miejsce przybyła mgła. Jej wizyta w tym miejscu była jak prawdziwy dar życia. Nagle w jednej chwili wszystko się zmieniło. Rośliny, które pousychały, otuliła swoim białym płaszczem i wszystkie ożyły. Zaczęły wypuszczać listki i kołysać na wietrze. Zakwitły kolorowe kwiaty, na których przysiadły motyle. Tuż przy ziemi zakwitły grzyby, owoce i jeżyny. Wszystko ożyło jak za dotknięciem magicznej różdżki. Każdy dotyk jej dłoni pozostawiał po sobie las zimnych kropelek, które dawały życie roślinom. Zacietrzewione w złości drzewa patrzyły na to, co się dzieje, z zachwytem i zapomniały o dawnych urazach. Wyciągnęły korony drzew ku słońcu i wpuściły jego ciepłe promienie na leśną polanę, a jej mieszkańcom powróciła chęć do życia.

Las w jednej chwili stał się cudownym miejscem, tak kolorowym, że tęcza stała się przy nim szara. Leśna polana okazała się być wymarzonym miejscem na dom. Znowu świeciło nad nim słońce. A co najciekawsze, nie wiadomo skąd nad leśnym niebem pojawiła się wspaniała tęcza, która pozostała w tym miejscu na zawsze. Las znowu był pełen życia, a w powietrzu unosił się jedyny w swoim rodzaju zapach szczęścia, którym teraz i ja się upajam.

 

 

 

 

Oddaj swój głos:
(137)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...