Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

243.A. Artem Dowgaluk 11 lat

29 grudnia 2015,

Ukraina

Młyniv/Rivenska

 

kategoria wiekowa 11 lat

 

Kwiat paproci

 

 

My z bratem malowaliśmy ilustrcje  do polskkiej bajki „Kwiat paproci’’ w jakiej mały chłopiec  Jacuś znalazł kwiatke paproci i stał bogatym panem.  On  bardzo chciał  znaleść  ten kwiat i szukal 3 lata.  Kwiatek ukazał mu się w postaci żywego w tej  bajce.  Ona obiecała różne skarby, ale jedną z zasad było to,ze kiedy on podzieli się z kimś swoim bogatstwem to naraz ono szybko zniknie.On przybywa do swego domu i w 1 rok jego matka i ojciec glodowali,na 2 rok oni byli ciężko chori a na 3 rok on przybyl kiedy oni juz zmarły.  Myślę, że  bagatstwo i szczęśćie nie przyniosą  radośći,  kiedy  nimi  się  nie dzielić!

         Nam się spodobało to jak Jacuś żył do spotkania z kwiatką,a nie się spodobało jak on żył w rozkoszach po spotkaniu i stracił najważniejsze-rodzine. 

         Moja (Dowgaluka Artema) praca jest ilustracią do cześći bajki kiedy Jacuś po raz pierwszy przybył do rodziny. Zrobiłem Yacusia z kwiatem w głowie, dlatego, że plonił wszystkie jego myślenia I  starszych rodziców, którym nie yśpiv pomocy.

Mój brat zrobił vytynanki różnych  kwiatów, i różnych łodyg i liści paproci.

 

Znajdź paproci kwiat w Nocy Świętojańskiej  jest to wspólna tradycja  ukraińskim i polskim. Kwiat ma magiczny charakter.  Jeśli spojrzeć do śpodka każdego kwiata, Można tam zobaczyć  model wszechświata.  Naukowcy twierdzą, że kwiatow paproci  niema.  Więc w noc przesilenia letniego jest tajemnicą, legendą i cudem!

 

Oddaj swój głos:
(9)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...