Kalendarz » Raszyn

    Brak wydarzeń.

220.B. Konrad Kabala 11 lat

27 grudnia 2015, Raszyn

Polska

województwo mazowieckie/ powiat pruszkowski/ Raszyn

11 lat

 

Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Ładach

nauczyciel: Iwona Pastuszka

 

MIEJSCOWOŚĆ ŁADY

Dawno, dawno temu żył sobie król. Miał on na imię Stanisław. Jego potomstwem była Rozalia oraz Romeo. Władca był dobrze zbudowany i bardzo przystojny. Wszystkie kobiety biły się o niego, ale jego żona Stanisława była bardzo niezorganizowaną osobą. Zawsze na wszystko się spóźniali. Rodzina mieszkała w małej miejscowości, niedaleko Warszawy. Pewnego dnia król zmarł i jego władzę przejął Romeo. Zrozpaczony syn postanowił, aby w tym mieście był ład i porządek.

Od razu zabrał się do pracy. Niestety, jego początki były bardzo trudne, gdyż cały czas przeszkadzała mu jego matka. Jak już wiadomo, była ona nierozgarniętą osobą. Syn porozmawiał z matką i poprosił ją, aby nie wtrącała się w jego panowanie. Matka zgodziła się, ale niestety było inaczej. Wtrącała się dosłownie we wszystko. Można powiedzieć, że była jego sekretarką. Sama wybierała mu ubrania, pisała za niego ważne listy, aby się przypadkiem nie przemęczył. Romeo miał już tego serdecznie dosyć. W nocy postanowił uwięzić matkę i zamknął ją w piwnicy. Codziennie rano donosił jej jedzenie i tłumaczył jej błędy, które popełniła. Bardzo tęsknił za tatą. Jego siostra wyprowadziła się do swojego męża i nie interesowała się rodziną. Kiedy syn przetrzymywał matkę 25 dni i donosił jej jedzenie, 26 dnia jednak zdarzył się cud. Matka powiedziała:

- Przepraszam cię bardzo za moje zachowanie. Zrozumiałam swój błąd. Bardzo mi jest przykro. Wybacz mi, proszę synku.

Syn postanowił wybaczyć swojej mamie- w końcu byli rodziną. Następnego dnia miał ważne spotkanie. W całym mieście panował ład i porządek. Przyszedł mu do głowy pewien pomysł. Po spotkaniu wysłał telegram do swojej siostry, aby opowiedzieć jej o pomyśle. Dwa dni później jednak plany się zmieniły. Kiedy rano Romeo przyszedł do swojej matki, zobaczył, że ona płacze. Natychmiast zaczął zastanawiać się dlaczego nie mogła sobie poradzić z tym, że była dla niego taka zła. Pomysł Romea musiał zostać odłożony na później. Zadzwonił do siostry i powiadomił ją o tym. Ten dzień był bardzo smutny. Romeo obawiał się śmierci matki i postanowił wezwać lekarza. Po krótkich badaniach okazało się, że jest z nią wszystko w porządku, była tylko przemęczona. Król postanowił dalej zająć się sobą, przypomniał sobie o swoim pomyśle. Pobiegł do komnaty siostry. Ona siedziała na łóżku. Usiadł obok niej i powiedział:

- Mam genialny pomysł...

Romeo opowiedział siostrze o swoim pomyśle i od razu zabrali się do pracy. Pierwszym krokiem było napisanie przemowy na wystąpienie. Następnie napisali ogłoszenia o spotkaniu ze wszystkimi obywatelami miasta. Miało się ono odbyć następnego dnia. Romeo bardzo się stresował, ale siostra go uspokajała. Nadszedł ten czas. Romeo ubrał się w swój ulubiony garnitur i elegancki krawat. Wsiadł w samochód i pojechał wraz z siostrą do pałacu. Po kilku minutach zaczął przemawiać:

- Dziś chciałbym przedstawić wam mój pomysł. Jak zauważyliście, w naszym mieście od pewnego czasu jest ład i porządek. Więc będzie ono miało nową nazwę. Od dnia dzisiejszego będzie się nazywało Łady. Mam nadzieje, że wam się spodoba.

Przez kilka minut nic nie było słychać, ale nagle odezwał się jakiś głos:

- Jest to świetny pomysł- powiedziała matka.

Wszyscy się ucieszyli i powiedzieli, że to jest racja.

Od tamtego czasu to miasteczko nazywa się Łady, a matka jest dumna ze swojego syna.

Siostra przeprowadziła się wraz ze swoją rodziną do miejscowości Łady i żyli długo i szczęśliwie.

 

 

Oddaj swój głos:
(39)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...