Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

81.B. Martyna Ładna VI klasa

12 grudnia 2015,

Polska

województwo mazowieckie/ Warszawa

VI klasa

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 STO, 04-175 Warszawa, ul.Ostrobramska 72

nauczyciel: Małgorzata Białek

 

O śwince Kunegundzie i spełnianiu marzeń

 

                    Nie tak dawno temu za górami, za lasami żyła sobie świnka o imieniu Kunegunda. Była bardzo piękna, ale nie po kąpieli w błotku. Miała też pewną tajemnicę.

Otóż Kunegunda, jako jedyna ze wszystkich zwierząt, umiała mówić i bardzo chciała zostać gwiazda show-biznesu.  Nikt o tym nie wiedział, bo świnka nic nigdy nie powiedziała. Pewnej nocy Kunegunda miała sen o tym, że ubrana była w rzeczy takie same jak pani, która ją codziennie karmi. Śniło jej się, iż nosiła kapciuszki z krówkami i dżinsowe ogrodniczki. Naraz coś ją obudziło.

Przez chwilę widziała sylwetkę jakiejś osoby, lecz nie ujrzała jej dobrze, bo było bardzo ciemno. Poczuła lekki dreszczyk na karku i nagle ktoś zarzucił na nią koc i porwał – małą i niczemu niewinną świnkę! Usłyszała zapalenie silnika samochodu czy innego pojazdu. Starała się wydostać, ale była czymś przygnieciona.  Po krótkim czasie maszyna zahamowała. Ktoś powiedział:

- To się doigrałaś – był to męski donośny głos.

Świnka zaczęła się wiercić, ale na nic się zdały jej wysiłki. Ktoś dalej ją niósł, a po jakimś czasie upuścił zawiniątko i odkrył koc. Kunegunda zobaczyła sklep z butkami – takimi, jakie nosiła jej pani od karmienia. Długo czekała, aby zobaczyć żywego ducha. Dziwnym trafem  zza firanek wyłoniła się kobieta. Trzymała ona jakąś strzykawkę. Nagle świnka zobaczyła pudła zakryte kocami. Naraz się odkryły, były to klatki. Znajdowały się w nich inne zwierzęta.

- Poczujesz lekkie ukłucie – powiedziała niewiasta, a potem zaczęła się szyderczo śmiać. Gdy kobieta się zbliżała, Kunegunda krzyknęła;        

- Nie uda ci się to!

Skoczyła i zaczęła kopytkami i ogonkiem okładać kobietę, która chyba w końcu zemdlała, bo uderzenia były godne boksera z Ameryki. Świnka chciała jak najszybciej uciec z tego miejsca, ale została i uwolniła wszystkie uwięzione zwierzęta oraz porwała kapciuszki z krówkami.

Kunegunda stała się gwiazdą, ponieważ w końcu się otworzyła i zaczęła mówić. Wystąpiła w telewizji, bo chciała żeby cały świat poznał historię uwięzionych zwierząt. I w ten sposób jej marzenie się spełniło.

               Żyła długo i szczęśliwie, bo całe życie hasała po czerwonych dywanach.

 

Oddaj swój głos:
(227)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...