Kalendarz »

    Brak wydarzeń.

43.B. Laura Schröder V klasa

21 listopada 2015,

Polska

województwo pomorskie/ Lębork

 V klasa

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Lęborku ul.Kossaka 103, 84-300 Lebork

nauczyciel: Anna Piekarczyk

 

„Przygody księżniczki Różyczki”

Wyprawa na Złote Wzgórze

 

   Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, tam gdzie człowiek ludzką stopą nie stanął, żyła sobie złotowłosa dziewczyna o imieniu Różyczka. Różyczka była bardzo piękna, czuła, wrażliwa i pracowita, miała bardzo dobre serce. Mieszkała wraz z macochą i siostrą o imieniu Genowefa w małej słomianej chatce nieopodal lasu.

Macocha kazała Różyczce sprzątać w chlewie i paść krowy. Jedyną przyjaciółką Różyczki była krowa o imieniu Matylda. Dziewczyna, co wieczór chodziła na łąkę i śpiewała jej kołysanki. Aż pewnego wieczoru macocha rozkazała Różyczce przynieść Magiczne Zioło Piękności dla Genowefy. Kobieta groziła dziewczynie utratą życia. Różyczka spakowała swoje rzeczy i jak najszybciej wyruszyła w podróż.

Szła pięć dni bez jedzenia i picia. Nagle zorientowała się, że jest w lesie. Była bardzo zmęczona, więc postanowiła przespać się w jaskini pod starym dębem. Było tam ciemno, więc rozpaliła ognisko, ogrzała się i natychmiast zasnęła. Nazajutrz słysząc dziwne dźwięki dochodzące z jaskini, pośpiechem ruszyła w drogę.

Po pięciu godzinach drogi postanowiła odpocząć przy pobliskim źródełku. Siedząc dostrzegła żabkę, która wskazała jej drogę na Złote Wzgórze. Różyczka serdecznie podziękowała żabce i ruszyła dalej.

Przez całą drogę rozmyślała, co się stanie, jeśli nie znajdzie Magicznego Zioła. Na samą myśl o tym miała ciarki. Aż w oddali zobaczyła Złote Wzgórze i czym prędzej pobiegła w jego stronę. Nie wiedziała, że istnieje coś tak pięknego. Na polanie pełnej Magicznych Ziół pasły się tęczowe jednorożce.

Różyczka, czym prędzej pobiegła na sam szczyt wzgórza i nazbierała pełen kosz Magicznego Zioła. W drodze powrotnej skakała i podśpiewywała pod nosem. Wreszcie dotarła do chatki macochy i Genowefy. Macocha natychmiast użyła zioła zgodnie z instrukcją. Magiczne Zioło miało dodać urody Genowefie. Macocha czekała pięć, dziesięć, piętnaście minut, ale nic nie zadziałało. Kobieta bardzo się zdenerwowała i już chciała zabić Różyczkę. Ale w samą porę usłyszał to książę, który przyjechał na spacer na swoim białym rumaku, by zobaczyć, co dzieje się na wiosce. Książę, czym prędzej przybył Różyczce na pomoc, ponieważ bardzo się mu ona podobała.

Po godzinie przyjechała straż, która zabrała macochę i Genowefę do więzienia, a książę zabrał Różyczkę wraz z Matyldą do zamku. Po pięciu latach książę wziął ślub z Różyczką i żyli długo i szczęśliwie w zamku wraz z krową Matyldą, strażą oraz ich dziećmi. A co się stało z macochą i Genowefą tego nikt nie wie. Może gniją w więzieniu do dzisiaj, a może uciekły gdzie pieprz rośnie, wiemy tylko tyle, że już nikt ich nie pamięta.

KONIEC

Oddaj swój głos:
(234)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...