Kalendarz » Ziębice

    Brak wydarzeń.

778. PL Bartosz Kozioł O koziołkach i wilku

12 października 2014, Ziębice

Polska

województwo dolnośląskie

powiat ząbkowicki

Ziębice 

 

kategoria twórcza A

kategoria wiekowa V klasa 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach   

tel.74 8191576
e-mail:sp2ziebice@vp.pl    
opiekun: Edyta Sendor 

 

 

Była sobie stara koza, która miała siedem koźlątek. Pewnego razu poszła do lasu po trawę.  Prosiła koźlątka, żeby nie otwierały nikomu.
Nadszedł wilk i zapukał do drzwi. Koźlątka usłyszały gruby głos. Poznały, że to był wilk. Nie otworzyły. Pobiegł więc wilk do sklepu i kupił sobie wielki kawał kredy.  Gdy go zjadł, głos jego natychmiast stał się cienki i delikatny. Potem wrócił do domu kozy. Koźlątka dojrzały czarną łapę, którą wilk wsadził w okienko. Nie otworzyły mu drzwi.                      

Wilk się rozzłościł i pobiegł  do młyna, żeby pobielić sobie łapę mąką. Teraz wilk pobiegł po raz trzeci do chaty i  zastukał. Koźlątka kazały mu pokazać łapę. Wilk wsunął umączoną  w mące łapę w okienko, a gdy koźlęta ją ujrzały, dały się nabrać wilkowi. Otworzyły drzwi. Zobaczyły jego zęby i próbowały się ukryć. Jedno wlazło pod stół, drugie pod łóżko, trzecie do pieca, czwarte do kuchni, piąte do szafy, szóste pod umywalnię, siódme do skrzynki ściennego zegara. Wilk odnalazł je szybko i połknął jedno po drugim. Tylko najmłodszego koźlątka nie zjadł. Kiedy się już zły wilk najadł do syta, usnął pod drzewem..                                                      

Wtedy  wróciła z lasu stara koza. Była załamana. Tylko jedno koźlątko zostało. Wyszło z ukrycia,  opowiedziało jej, że przyszedł wilk i pożarł wszystkich. Koza jednak się nie poddała. Zobaczyła, że wilk mocno śpi. Prędko posłała najmłodsze koźlę do domu  po nożyczki, igłę i nitkę. Rozcięła wilkowi brzuch  i uwolniła pozostałe koźlęta!
Potem włożyła wilkowi kamieni do  brzucha  i szybko zaszyła. Wilk się wyspał, obudził  i zachciało mu się pić. Gdy przyszedł do studni, ciężkie kamienie wciągnęły go do wody. Tak zginął zły wilk.                                                                  

Oddaj swój głos:
(36)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...