Kalendarz » Ziębice

    Brak wydarzeń.

776. PL Amelia Kozioł Trzy świnki

12 października 2014, Ziębice

Polska

województwo dolnośląskie

powiat ząbkowicki

Ziębice 

 

kategoria twórcza A

kategoria wiekowa V klasa 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach   

tel.74 8191576
e-mail:sp2ziebice@vp.pl    
opiekun: Edyta Sendor 

 

 

Dawno temu żyły sobie małe trzy świnki. Bawiły się przez całe lato. W końcu nadeszła jesień. Każda postanowiła wybudować sobie własny dom.
Pierwsza świnka przygotowała swój domek z desek i słomy. Bardzo krótko pracowała, potem odpoczywała. Druga świnka wykorzystała drewno i budowała swoje mieszkanko dłużej niż siostra. Natomiast trzecia świnka zbudowała domek z kamieni i cegieł. Jej praca była trudna i ciężka.
Pewnego dnia nadszedł zły wilk. Był głodny, dlatego postanowił, że zje zwierzątka. Najpierw przyszedł do domu pierwszej świnki. Kiedy zobaczył deski i słomę, dmuchnął i domek rozleciał się na kawałki. Biedna świnka bardzo się bała, ale uciekała do drugiej siostry. Jej domek nie był zbyt wytrzymały. Głodny wilk znowu zaczął dmuchać. Niestety, domek z drzewa zawalił się. Małe, przerażone świnki postanowiły ukryć się u trzeciej siostry. Wilk przyszedł do następnego domku i licząc na wypróbowany sposób -ponownie zaczął dmuchać. Domek nadal stał na miejscu. Wilk próbował także wyważyć drzwi, ale po pewnym czasie zabrakło mu sił. Bardzo zły wspiął się na dach i postanowił, że wejdzie do domku przez komin. Najstarsza i najmądrzejsza z sióstr rozpaliła ogień w piecu. Dym unosił się do komina i poparzył  niedobrego wilka. Zły i obolały wilk uciekł i już nigdy nie wrócił. Świnki były szczęśliwe i bezpieczne.

 

Oddaj swój głos:
(77)
()

Konkursy » Polska

(58)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Szanowni Laureaci, szanowni Państwo, poniżej do pobrania dyplomy i podziękowania   nagrody dla Laureatów zostana...
(128)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Protokół Jury „Polskie bajanie”, czyli II edycja międzynarodowego konkursu „Bajka i legenda świata w życie...
(53)
15 października 2015 - 6 grudnia 2016

Polska województwo pomorskie/ powiat słupski/ gmina Słupsk Lubuczewo   kategoria wiekowa dorosły Dom Pomocy...