Egminy.eu » DOLNOŚLĄSKIE » jeleniogórski » Karpacz

Kalendarz » Karpacz

    Brak wydarzeń.

Eco-Biznes » Karpacz

Dobre praktyki, analiza potrzeb oraz współpraca na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego subregionu jeleniogórskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL 2007-2013 oraz nowego RPO 2014-2020   Hotelu "Konradówka"- ul. Nad Łomnicą 20c, 50-540 Ka...
W dniach 22 - 24 października 2013 w Hali sportowej przy Liceum, ul. Gimnazjalna 6a, odbędą sie targi GASTRO-HOTEL. Do Właścicieli i Menadżerów obiektów gastronomicznych i hotelarskich Zapraszamy osoby zarządzające obiektem na bezpłatne Spotkania Brokerskie w dniu 22 i 23 października 2013 r. podczas...
Dolnośląska Izba Gospodarcza we współpracy z renomowaną agencją medialną Sandstein Nowe Media z Drezna oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Stowarzyszeniem Marketingu Turystycznego Górne Łużyce mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie promujące projekt „Promocja turystyczna dla teren&oa...
Już po raz piaty w Karpaczu będzie organizowany STUDY TOUR Karpacz 09-12.09.2013Tradycyjnie początkiem września 2013 KOT wraz z UM Karpacza i CRIS „Kolorowa”, po raz kolejny organizuje Study Tour dla właścicieli i przedstawicieli BP przywożących swoich Gości do Karpacza.Motywem przewodnim tej edycji będzie poka...
Karpacz

Karpacz - miasto
Gmina miejska

Urząd Miejski w Karpaczu
ul. Konstytucji 3 Maja 54
58-540 Karpacz
tel. 75 76 19 453
kancelaria@karpacz.eu
www.karpacz.eu/
www.facebook.com/UMKarpacz

www.karpacz.pl/

Karpacka Pracownia Pantomimy

Projekt Karpacka Pracownia Pantomimy realizowany jest przez Fundację Pantomima w okresie od 01.06.2013-31.12.2013r. przy wsparciu finansowym Gminy Karpacz we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

Do udziału w Karpackiej Pracowni Pantomimy zapraszamy wszystkich, którzy pasjonują się teatrem, zwłaszcza pantomimą i teatrem ruchu oraz tych, którzy choć nie mają jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie, chcieliby poznać tę formę sztuki. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja aby spotkać się z wybitnymi aktorami Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, którzy z wyłonioną grupą osób poprowadzą warsztaty artystyczne oraz przygotują spektakl wieńczący projekt.
Warsztaty artystyczne odbywać się będą w formie 3 weekendowych zjazdów: we wrześniu, w październiku i w listopadzie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.
 
Zapraszamy chętnych w wieku od 14 lat z całej Polski oraz pięć osób z Karpacza. Zamkniętą grupę warsztatową – wyłonioną podczas rekrutacji – stanowić będzie – 11 osób –z całej Polski (zobligowaną do opłat za każdy zjazd) oraz do 5 osób z Karpacza w wieku od 15 roku życia (uczestnictwo bezpłatne).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zapraszamy do przesyłania swoich kandydatur. Zgłoszenie, które powinno zawierać: imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania oraz przebieg dotychczasowego doświadczenia scenicznego, prosimy nadsyłać na adres: biuro@fundacjapantomima.pl, lub prosimy kontaktować się telefonicznie na numer Tel. 880-149-132.
Fundacja Pantomima                                  
ul. Legnicka 65     
Wrocław 54-206  
www.fundacjapantomima.pl  

***

Regioncard zachęca latem w Karkonosze ponad 200 rabatami

Aż 200 PLN może latem w Karkonoszach w ciągu trzech dni zaoszczędzić czteroosobowa rodzina. Karta rabatowa Karkonosze Regioncard rozpoczyna na początku maja swój drugi sezon letni, oferując turystom odwiedzającym Karkonosze ponad 200 rabatów na usługi gastronomiczne, sportowe, wellness i inne. W przeciwieństwie do poprzedniego roku polscy i zagraniczni turyści mogą korzystać z 65% rabatów więcej w 28 miejscowościach po polskiej i czeskiej stronie Karkonoszy.
Karta rabatowa Karkonosze Regioncard odnosi sukcesy zarówno wśród użytkowników, jak i podmiotów oferujących rabaty. Rośnie zarówno liczba kart w obiegu, jak i liczba akceptacji, czyli częstość korzystania z kart. Dzięki temu w projekt włącza się coraz więcej podmiotów, które oferują turystom w Karkonoszach swoje usługi z rabatem. „Usługi wybieraliśmy tak, aby ich portfel był jak najszerszy i naprawdę każdy turysta mógł wybrać coś dla siebie. Czy to przyjeżdża, aby się relaksować, na rowerowe wycieczki czy korzystać z imprez kulturalnych lub wędrować po górach,“ wyjaśnia Matěj Dunka, dyrektor Karkonosze Regioncard.
Wysokość rabatów, z jakich posiadacze Regioncard mogą latem korzystać, wynosi od 10 do 100%. Rabaty dotyczą usług gastronomicznych, kolei linowych, wypożyczalni rowerów, atrakcji adrenalinowych i innych form aktywnego wypoczynku, sklepów, parkingów, muzeów i wielu innych usług. Posiadacze karty mogą przykładowo całkowicie bezpłatnie zwiedzić wieżę ratusza w Jilemnicy, wystawy w muzeum Čtyři Domky w Vrchlabí lub w Muzeum Karkonoskim w Pasekach nad Jizerou.
 
Praktyczne informacje
Cena: dorośli 17 PLN, dzieci 10 PLN
Ważność: dowolne 14 dni w sezonie
Punkty sprzedaży: wykaz na www.regioncard.pl
Rodzaje rabatów: usługi gastronomiczne,parkingi, koleje linowe, wypożyczalnie rowerów, tory saneczkowe, centra linowe, aquaparki, atrakcje adrenalinowe,sklepy, muzea i inne
 
Wykaz rabatów w Karpaczu
Usługa
Wysokość rabatu
1 przejazd na torze saneczkowym Kolorowa
50 %
1 przejazd na torze Apline Coaster Kolorowa
50 %
bilet wstępu, Western City
30 %
wycieczka konna, min. 1 godzina, Western City
50 %
bilet wstępu, Muzeum Zabawek
20 %
jednorazowy bilet wstępu, Sandra Spa – Acquapark
20 %
łączna konsumpcja, Restauracja Dwór Liczyrzepy
20 %
bilet wstępu, Park Bajek
10 %
jednodniowe wycieczki autokarowe, Biuro Turystyczne Sudety
10 %
nieprzecenione produkty lokalne, Skarbiec Ducha Gór
10 %
bilet w dwie strony, kolej linowa Biały Jar
10 %
***

 

„Półkolonie w Karpaczu”

Organizowane są w Szkole Podstawowej w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja 48a pod hasłem "Wakacje w mieście 2013".
Zapisy dzieci przyjmowane są przez wychowawców klas i pedagoga szkolnego. Pobyt dziecka na półkolonii można zgłosić telefonicznie w Sekretariacie Szkoły Podstawowej pod nr tel. 757619430. Opłata za uczestnictwo wynosi 20,00 złotych od dziecka za jeden tydzień.
Półkolonie trwać będą od 01 lipca do 02 sierpnia br. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9ºº do 14ºº. W tym czasie dzieci zapewnioną będą miały opiekę pedagogiczą, w ramach której przewidziane są zajęcia rekreacyjne (sztuczne lodowisko, basen), edukacyjne (warsztaty plastyczne), gry i zabawy integracyjne, wyjazd do kina i teatru, oraz szereg innych atrakcji.

Wszystkim dzieciom zapewniamy rano śniadanie (bułka słodka, herbata ) oraz gorące drugie danie w porze obiadowej.
Zapraszam dzieci do udziału w tej formie zagospodarowania wolnego czasu.
Burmistrz Karpacza
/-/ Bogdan Malinowski

 

***

Nabór na bezpłatne warsztaty

 Szanowni Państwo,

Fundacja Wspomagania Wsi ogłasza kolejny naboru na organizowane w III kwartale 2013 r. bezpłatne warsztaty:

Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw
http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/8-planowanie-i-realizacja-projektow-spolecznych
Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową
http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/12-zarzadzanie-organizacja-podstawy-ksiegowo-prawne
Projekt. I co dalej?
http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/10-projekt-i-co-dalej
Są też miejsca na czerwcowy warsztat pt.: Komunikacja w społeczności lokalnej
http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/13-komunikacja-w-spolecznosci-lokalnej
Zasady naboru opisane zostały w ogłoszeniach dotyczących poszczególnych warsztatów wraz z formularzem zgłoszeniowym są do pobrania z powyższych linków znajdujących się na stronie Fundacji www.fww.org.pl lub portalu Witryna Wiejska www.witrynawiejska.org.pl
Obecnie istnieje możliwość ponownego udziału w warsztatach, jeśli brali Państwo w nich udział przed styczniem 2011 r. Jednocześnie serdecznie proszę o polecanie naszych warsztatów innym osobom. Z góry dziękuję.
Zapraszamy również do dołączenia dogrupy dyskusyjnej uczestników warsztatów w Łowiczu na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/groups/lowiczfww

Rafał Zdunek
 

***

 

53 Urodziny Miasta

W dniach 30.05. - 30.06.2013 miasto Karpacz świętować będzie 53-rocznicę nadania praw miejskich. W ramach urodzin odbędzie się wiele imprez m.in. koncerty,  wystawy, zawody sportowe, imprezy rodzinne.

***

1 lipca 2013 Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu zmienia nazwę na Centrum Medyczne Karpacz

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu to 65 lat doświadczenia w pulmonologii i alergologii, a w ciągu ostatnich kilku lat dynamiczny rozwój innych specjalizacji: rehabilitacji pulmonologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej, okulistyki, a także nowoczesnej pracowni diagnostyki endoskopowej.

Od wielu lat Centrum jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i pacjentów dorosłych. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni, zarówno w Karpaczu, jak i w Centrum Medycznym MEDICTA w Jeleniej Górze.

Dodatkowo funkcjonują trzy przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle.

Centrum jest placówką, która stale się rozwija i poszerza zakres swojej działalności zarówno w przypadku specjalizacji medycznych, jak i lokalizacji. Wiele osób nie ma świadomości, że w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A. można wykonać kolonoskopię, czy też zoperować jaskrę. Niewiele osób kojarzy też poradnie specjalistyczne zlokalizowane w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze z karpaczańskim Centrum. W związku z powyższym stało się jasne, że obecna nazwa firmy przestała w pełni oddawać zakres świadczonych usług.
Dlatego też została podjęta decyzja o zmianie nazwy Centrum na nazwę uniwersalną, pod którą będą funkcjonować różne specjalizacje, a sama nazwa stanie się łatwa do zapamiętania i skojarzenia bogatego doświadczenia z nowoczesnym i holistycznym podejściem do pacjenta.

Wszelkich informacji udziela:
Magdalena Horler
Kierownik Działu Marketingu
Tel. 882 097 962
m.horler@poczta.cpia.pl

http://www.karpacz.pl/

 

***

Biała sobota w CPiA - badania wad postawy u dzieci

 

 

BIAŁA SOBOTA W CPiA w KARPACZU S.A. – BEZPŁATNE
BADANIA WAD POSTAWY U DZIECI

 


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań dzieci w wieku 10-15 lat pod kątem:
· skolioz
· wad kolan i stóp (koślawość, szpotawość)
· wad klatki piersiowej
· innych wad postawy

Konsultacji udzielać będzie dr n. med. Marianna Białek – współtwórczyni funkcjonalnej indywidualnej terapii leczenia skolioz FITS wraz z zespołem rehabilitantów.
Każdy z pacjentów biorących udział w badaniach otrzyma pełną diagnozę stanu klinicznego z propozycją dalszego postępowania.

Badania przeprowadzane będą w godzinach 10:00-14:00.
Zapisy do 13.02.2013 pod numerem telefonu 883 358 148 (w godzinach 8:00-16:00) lub mailowo e.hordyniak@poczta.cpia.pl

www.karpacz.pl

Newsy » Karpacz

14 listopada 2013 Chcesz pomóc głodnym dzieciom? Weź udział w XII edycji Świątecznego Stołu Pajacyka organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną....
12 października 2013  Kochamy konie, prerię, wiatr we włosach, kowbojskie wyczyny i ten urok miejsca i czasu. Dla tych wspomnień dzieciństwa, dla siebie i...
10 lipca 2013 Konkurs dla mieszkańców Dolnego Śląska Konkurs "Razem odkryjmy Dolny Śląsk"   Urząd  Marszałkowski...
10 lipca 2013 Karpacz został zakwalifikowany do II etapu konkursu „Europa To My” organizowanego przez Radio Zet. W mieście laureata 31 sierpnia...
30 czerwca 2013 Aż 200 PLN może latem w Karkonoszach w ciągu trzech dni zaoszczędzić czteroosobowa rodzina. Karta rabatowa Karkonosze Regioncard rozpoczyna na...
1 kwietnia 2013 Firma Lumen Technik serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i gminy Karpacz na całkowicie bezpłatne szkolenie dotyczące Odnawialnych...

Konkursy » Karpacz

(116)
2 października 2013 - 31 października 2013

Zaproszenie na otwarcie wystawy w Muzeum Sportu i Turystyki Zbigniew Kulik Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Instytucja...
(0)
24 sierpnia 2013 - 30 września 2013

CZAS NA MUZEUM RZEMIOSŁA! otwieramy w sobotę 24 sierpnia 2013 r., o godz. 10.00 Kamienica mieszcząca się przy ul. Piłsudskiego 19 w...
(1)
30 czerwca 2013 - 31 sierpnia 2013

Porcelanowe lalki z kolekcji Krystyny Piaseckiej w Muzeum Zabawek  Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy czasowej w Miejskim Muzeum...Nasze wybory » Karpacz

1 października 2015 - 6 grudnia 2020

Adres: Kolejowa 3/2; 59-305 Rudna Telefon: (0-76) 843 42 81 Telefon kom: 660 930 076 E-mail: ziel-adam@wp.pl WWW:...

Galeria » Karpacz

Spacer na SAMOTNIĘ z Leszk...

Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki nad Małym Stawem w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach.

Widok na Samotnię od strony ścieżki na "Strzechę Akademicką"  http://www.strzecha-akademicka.pl/  zawsze jest wspaniały. Nasze góry naprawdę są piękne, nic dziwnego, że turystów z różnych części Polski oraz Czechów jest sporo - Karpacz tętni życiem, czego nie można powiedzieć o Jeleniej Górze.

http://www.samotnia.com.pl/

http://www.strzecha-akademicka.pl/

Leszek Pieczyński

5
KARPACZ

Gmina Karpacz jest gminą górską, leży w Karkonoszach w dolinie Łomnicy i jej dopływów u podnóża Śnieżki. Teren ten obejmuje najatrakcyjniejszą wschodnią część pasma górskiego.

Miasto Karpacz położone jest w niezbyt szerokiej i stromej dolinie Łomnicy, na wys. od 480 m do 885 m npm.

Osią aglomeracji jest biegnąca serpentynami 7 km długości ulica, kończąca się na przełęczy Bierutowickiej na wysokości 820 m npm.

http://www.karpacz.pl/

5
Piechowice

Miasto Śnieżnych Kotłów, Wodospadu Szklarskiego, siedziba (dom z 1636 roku) Teatru Nasz specjalizującego się w kabaretach, Tadeusza Trybalskiego wybitnego malarza i poetki Anny Ciupińskiej.

 

5
KOMIKSOFON 2016

Tym razem nie Sanatorium Kultury, a infopunkt Barbara, oficjalna klubowa siedziba ESK 2016, będzie gościć ilustratorów – Przemysława Truścińskiego i Marcina Rusteckiego, którzy w piątkowy wieczór spotkają się z fanami swojej twórczości, podczas 20 Komiksofonu. Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych 3 części z jakich składają się komiksofonowe spotkania, czyli projekcji przygotowanych wcześniej videoklipów prezentujących proces tworzenia ilustracji, wywiadów z artystami oraz sesji rysowania na żywo, odbędą się dodatkowe punkty poprzedzające spotkania z gośćmi.

12 lutego 2016 r, piątek, KOMIKSOFON 20

Barbara, Świdnicka 8a, Wrocław, wstęp wolny!

16:00 - 17:30 warsztaty, prowadzenie Konrad Czernik (obowiązują zapisy na a.jamroszczak@gmail.com, liczba miejsc ograniczona)

17:00 – 18:00 korekty, Przemek Trust Trusciński

18:00 start Komiksofonu: projekcje, wywiady z artystami i rysowanie na żywo

 

Organizator: Komiksofon, ESK Wrocław 2016

Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak@gmail.com

Komiksofon na Facebooku  www.facebook.com/komiksofon

Komiksofon na Twiterze www.twitter.com/Komiksofon

 

5
„W przestrzeni barw”

- wystawa fotografii Małgorzaty Świątek
wystawa od 4 do 30 stycznia 2016, wstęp wolny


Małgorzata Świątek
Fotografią interesuję się od 2008 r. Od tamtego czasu  baczniej przyglądam się otaczającemu mnie światu. Szczególną moją uwagę przyciągają obiekty niezauważalne dla innych. Fascynuję się makrofotografią, która pozwoliła odkryć całkiem nowy, bogaty świat wrażeń. Skupiałam się głównie na małych zwierzętach i takich elementach roślin, które nie są widoczne gołym okiem. W moim małym ogrodzie dostrzegam wielu nieznanych mi wcześniej mieszkańców. Ten świat, pokazany z bliska, w powiększeniu, w przestrzeni różnorodnych barw pozwolił mi odkryć swoje tajemnice. Aparat fotograficzny stał się nierozłącznym towarzyszem wszelkich moich wyjazdów i wędrówek. Fotografuję aparatem Sony A57. Do makrofotografii używam głownie obiektywu Tamron AF SP 60 f/2, Industar 2,8/50 61L oraz Helios 44M2/58
Oprócz fotografii  interesuję się także aktywną turystyką, szczególnie górską oraz muzyką jazzową.
W swoich zbiorach fotograficznych oprócz makrofotografii posiadam także zdjęcia koncertowe, zdjęcia krajobrazów górskich, zwierząt, architektury miejskiej oraz zdjęcia potraw kulinarnych.
Mam 58 lat. Jestem nauczycielem w Zespole Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie.

 

Klub "Pod Kolumnami", pl. św. Macieja 21, Wrocław

 

www.kolumny.art.pl

www.facebook.com/kolumny

 

5
"Kwaśne deszcze" ...

Galeria ZAMEK w Centrum Kultury "Zamek" 4 grudnia (piątek) g. 18:00  - wystawa czynna do 3 stycznia 2016, wstęp wolny
Wystawa „ Kwaśne Deszcze ”
odnosi się do szkodliwych substancji, jako ubocznych produktów wpływu człowieka na rozwój cywilizacji. Prace Jańskiego wypełniają biomorficzne kształty, będące w zawieszeniu pomiędzy stanem rozpadu, erozji a ponownym odrodzeniem. Zawierają w sobie różne elementy występujące w naturze, mówiąc o naszych wzajemnych relacjach, oddziaływaniu i jedności z otoczeniem. Budzą różne skojarzenia i pola interpretacji, pytając przy tym czy natura, obejmując tu także naturę ludzką, zasługuje na zaufania? Czy należy ją kontrolować, czy zostawić samą sobie?

Seweryn Jański.
Urodzony 1981 roku w Świdniku. W 2009 roku ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest autorem wystaw indywidualnych, brał udział w kilkunastu wystawach grupowych prezentowanych w Polsce, Australii, Irlandii, Słowacji. sewerynjanski.com

Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław www.zamek.wroclaw.pl  www.facebook.com/ckzamekwro

5

Literatura » Karpacz

(10)
> ()
Zrób coś dla kogoś, a wtedy los zrobi coś dla ciebie...   Feniks zawsze napawa nadzieją...   Niedawno napisałam artykuł o...
(1)
> ()
Anna Ciupińska Zamysłem Boga było stworzenie człowieka na własne podobieństwo, jednak człowiek  na przodka wybrał małpę. Dlaczego? Była...
(2)
> ()
Zewrzyjcie szeregi piłkarze bo dzisiaj waży się los wygrana przepustką do marzeń złotem zapełni się trzos   Naprzód polska...
(10)
> ()
Wierzący ale bez miłosierdzia wybaczenia i żalu za grzechy Pełni nienawiści pychy uprzedzeń Zawieszeni między Wschodem a...
(5)
> ()
Nic specjalnego ot jakich wiele na strychach albo w piwnicach Tłusty od sadzy...