Galeria

Agroturystyka u Beaty i Wal...

Waldemar Seferyński

jeszcze parę miesięcy (09.2015) i pięćdziesięciolatek

obecnie warmiński rolnik dawniej mieszczuch z Mazowsza, tańczący z kozami poeta, niespełniony jeszcze pisarz, agrogospodarz, szczęśliwy mąż i ojciec, zwyczajny facet w niezwykłym miejscu...

Mamy prawie samowystarczalne żywnościowo, czyste, gospodarstwo agroturystyczne. Ach ta legendarna kuchnia, wyżywienie Beaty (własnoręcznie wędzone wędliny, własnej roboty sery białe, topione, ciasta, torty (możemy zorganizować rodzinne uroczystości, swięta) i co najważniejsze prawdziwy chleb na zakwasie a truskawki, śliwki...raj. Pobyt u nas, w naszym raju, w naszym gospodarstwie dodaje sił.

www.ostrowkierwinski.pl

Kiedyś z Beą (żoną kochaną moją :-) marzyliśmy o takim widoku. Na wzgórzu nad naszym domem stoi sobie osioł. Osiołek. Wiatr wieje. Rozwiewa futro. Uszy unoszą sie przy podmuchach.

Ale czad...

 

 

5
Maria Jolanta Mierzejewska

Celem wszystkich sztuk jest piękno (The aim of all art is beauty)

Au gust En dell (1901)                                                                         

                                         

Maria Jolanta Mierzejewska

Pierwszy indywidualny pokaz kolekcji odbył się w Radomiu, w 1986 r. Od tam tej pory coroczne kolekcje prezentowane w całej Europie. Kocha ubierać kobiety samodzielne, twórcze, z wyraźną osobowością. Lubi, kiedy jej propozycja wydobywa i podkreśla charakter klientki.

Kreacja, nawet najwspanialsza, nie może przykryć i zagłuszyć osobowości tego, kto ją zakłada. Dlatego nie cierpi wszystkoizmu, nie wierzy w ciuch dla każdego, nie ufa masówce i odradza konfekcję.

Bo życie bez sztuki nie ma sensu, a nasz strój to sztuka, także sztuka bycia sobą”.

   Kiedy Mama moja, dziecko jeszcze nierozsądne, eksperymentując z krawiectwem, zniszczyła wyjściową sukienkę, Babcia wyszukała gdzieś stary wór po kartoflach, wycięła trzy dziury i wbijając weń swoją nie znośną córkę orzekła: „Skoro tak, to w tym te raz będziesz chodziła“. I tak się stało.

 

W każdym są dwie natury. Moje workowate, lniano -pszenne, proste jak plaster miodu sukienkowe otulinki mają swój kontrapunkt – jedwabne, sute krynoliny dla księżniczek (najprawdziwszych w świecie!), bo która z nas nie jest tak na prawdę małą dziewczynką uciekająca do świata bajek.

To w Londynie godzinami badałam w Muzeum Wiktorii i Alberta prawdziwe stroje królewskie sprzed stulecia. No, bo skąd wiedzieć, jak wszywano fiszbinę, żeby nie była widoczna pod delikatnym jak mgła szyfonem?

Ręczna robota, igła, nitka i wprawne palce. Tego nic nie zastąpi. Szczęśliwie wracają dobre czasy dla sztuki stroju. Tu guzik musi być specjalnie zrobiony do kostiumu, koronka wszyta ręcznie, a tkanina... No właśnie.

 Dla mnie frajda to, gdy w Londynie, Madrycie czy Nowym Jorku, widzę na ulicy dziewczynę w moich fatałaszkach, a „stempel firmowy” nie do podrobienia, choć próby – co obserwuję ze spokojem – trwają. Ostatnio w telewizyjnych serialach.

Tak zostaje się klasykiem. I bardzo dobrze.

5
Reggae Festiwal Ostróda 2014

Festiwal Reggae Ostróda 2014 za nami. Warto wspomniec o nim z perspektywy widza.

Polecamy amatorskie foty oddające kklimat i wrażenia.

Za rok 15 festiwal - trzeba zarezerwowac sobie czas.

5
NIEZALEŻNI OSTRÓDZIANIE

STOWARZYSZENIE "NIEZALEŻNI OSTRÓDZIANIE" powstało wiosną 2013 r., jako stowarzyszenie zwykłe. Obecnie funkcjonuje jako stowarzyszenie statutowe. Głównym celem i ideą jego założenia było uświadomienie mieszkańcom Ostródy, że jest możliwe wpływanie na decyzje samorządu i współdecydowanie o losach każdego z nas.

Stowarzyszenie skupia ludzi, którzy organizowali referendum w roku 2012, a wcześniej bronili Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na os. Plebiscytowym w Ostródzie. Dołączyło do niego wielu innych mieszkańców, którym na sercu leży dobro naszego miasta.

5
W locie - Zbigniew Maćko

Fotografie zwierząt mają to do siebie, że ich bohaterowie nie zawsze chcą współpracować i grzecznie pozować. Jakże trudno uchwycić w ruchu ptaka czy biegnącego psa. Jakże trudno uchwycić i zatrzymać w kadrze tak, by był to cudowny i profesjonalny pod każdym względem obraz. Wspaniale panuje nad całością Zbyszek Maćko. Oto kolejne tego przykłady.

5
Intruz czy przyjaciel - Zbi...

Zaskoczyć, podejrzeć i sfotografować. Tak w skrócie można opisać polowania Zbyszka Maćko. Bezkrwawe, cudowne i niepowtarzalne. Jeżeli jakiekolwiek stworzenie wyczuwa niebezpieczeństwo staje się czujne, z uwagą śledzi otoczenie, by nie dać się zaskoczyć. Te fotogarfie oddają emocje zaskoczenia, zainteresowania czy zaciekawienia. Intruz czy przyjaciel.

5
Mazury Adamo Franko

Wstaje świt. Opadają poranne mgły,a z nich wyłania się zaspany świat mazurskich łąk i lasów.

Czy chciałoby Ci się wstać w środku nocy, by uchwycić magię tej chwili.

Ile wschodów słońca oglądasz? pewnie, jak większość z nas - zachody tak, ale wschody - a kto by mi kazał wstawać tak wcześnie rano - odpowiesz. Aby zachować dla Ciebie momet podziwiaj fotografie Adama. Jest na czym oko zawiesić.

5
Kto tu rządzi ... Zbigniew ...

Kłótnie małżeńskie, sąsiedzkie są znane każdemu z nas. Media rozpisują się i żyją dzięki takim sensacjom. Kłótnie, spory w świecie zwierząt też nie należą do rzadkości.

Zbyszek Maćko pokazuje nam siłę argumentów a raczej argumenty siły w świecie ptaków. Nikt nie chciałby zadrzeć z takim przeciwnikiem. Tu walka toczy się ostro. Na dzioby, szpony ...  

5
Wilga (Oriolus oriolus) Zbi...

Wilga (Oriolus oriolus)

Przepięknie upierzona wilga nastraja wiosennie. Wygląda niczym forsycja spotkana na krzaczku jeszcze w prawie zimowej odsłonie. Mocno trzeba się natrudzić, by zechciała pokazać swe żółciutki piórka.

Podziwiajmy ją zatem dzięki Zbyszkowi Maćko. Zatrzymał ją dla nas na chwilę, poprosił o to, by zechciała pozować do swego portfolio. A nam pozostało podziwiać i zachwycać sie jej urokiem osobistym.   

 

5
Jenot Zbigniew Maćko

Ssaki : Jenot (Nyctereutes procyonoides)

Jak często mamy okazje podziwiać ptaki, zwierzęta w ich naturalnym środowisku? Bywa, że jadąc samochodem zatrzymamy się, bo właśnie przez jezdnię przechodzi rodzina łosi czy pani kaczka ze swym sznureczkiem młodych. Dlatego bezcenna dla nas jest pasja Zbyszka Maćko. Komu z nas chciałoby się godzinami kryć w krzakach i siedzieć bez ruchu, by wykonać tę właściwą fotografię w tym najciekawszym ujęciu. Jestem pod wrażeniem Jego pasji, chęci jej zrealizowania i radości z jaką dzieli się swymi bekrwawymi trofeami.

5
Drapieżne Zbigniew Maćko

Obcowanie z dziką przyrodą uczy pokory i cierpliwości, ale daje poczucie ogromnej satysfakcji. Wiedza i doświadczenie pozwala na bliższy kontakt i pozwala poczuć prawdziwą więź z naturą. Jestem laureatem wielu prestiżowych konkursów przyrodniczych, moje fotografie ukazują się w atlasach przyrodniczych, książkach i różnego rodzaju publikacjach o tematyce przyrodniczej w Polsce i na całym świecie.

   Bohaterami moich "bezkrwawych łowów" są wyłącznie dzikie zwierzęta nigdy nie fotografuje w zoo. Nie wprowadzam do moich fotografii dodatkowych elementów i ich nie usuwam (fotomontaże) oglądając moje kadry macie Państwo pewność, że to dzikie stworzenia w swoim naturalnym środowisku. W żaden sposób nie zmieniam otaczającego mnie środowiska. Nie fotografuje ptaków przy gniazdach czy w innych ryzykownych dla nich sytuacjach. Dla mnie na pierwszym miejscu liczy się dobro przyrody a dopiero fotografia.

 

 

5
Mazury

Wielu z nas przechowuje jeszcze stare pocztówki z młodzieńczych lat. Czasem zerkając na nie wspominamy to, co było i odeszło ... bywa, że i w zapomnienie ...

przywracamy ich dawny czar ... zachęcamy do przesyłania nam swych wspomnień - wszystkie znajdą swe miejsce na www.egminy.eu

podane nazwy miejsc odnoszą się do przeszłości - lata 60-90-te minionego wieku

5
Sawica -grzybobranie
5
Janowiec Kościelny
5
Ostróda - Arena

Kompleks wystawienniczo-konferencyjny

www.um.ostroda.pl

5
Ostróda - stadion

Boisko główne o wym.105 na 68 m, naturalna nawierzchnia z podgrzewaną murawą.

Trybuny dla 4.998 widzów (2.000 miejsc - trybuna zadaszona). 

Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełnia wymogi transmisji TV w jakości HD.

Boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wym.90 na 65 m, posiada również  certyfikat „FIFA QUALITY CONCEPT FOR FOOTBALL TURF – 2 STARS”.

W budynku zaplecza znajdują się szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i dla sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sala konferencyjna z tarasami widokowymi.

Imprezy które się już odbyły: Mecz otwarcia stadionu Jagielonia – Legia; Mecz Borussia Dortmund – Olimpia Grudziądz Półfinał COCA – COLA CUP; Finał Ogólnopolski „Z PODWÓRKA NA BOISKO O PUCHAR TYMBARKU”; OLIMPIADA GWIAZD z udziałem aktorów i gwiazd showbiznesu; Międzynarodowy Turniej Dziennikarzy T-MOBILE CUP;Mecz gwiazd POLSKA – UKRAINA z udziałem aktorów, byłych piłkarzy, celebrytów

  • Kursokonferencja warmińsko-mazurskiego związku piłki nożnej  wizyta trenera kadry chłopców U-17 Marcina Dorny
  • www.um.ostroda.pl

 

5
Ruciane Nida - ośrodek Biel...
5
Giżycko
5
Ryn
5
Zobacz więcej