Galeria

Grudziądz w kolorach nocy

Dariusz Konicki to fotograf nietuzinkowy. Jego obrazy zrobione okiem obiektywu są charakterystyczne, zachęcające do zatrzymania się na nich i zastanowienia. Pobudzają do myślenia, refleksji, fascynują i poprawiają humor. Piękno, którego w natłoku spraw codziennych niedostrzegamy ...

5
Pokazy

Wspaniałe fotografie Darka Konickiego ... jeżeli coś robisz z pasją, z miłością to musi wyjść świetne ... i tak jest w przypadku tych pokazów i tych wspaniałych fotografii.

5
25 Zlot Ułanów i Rycerstwa

25 Zlot Ułanów i Rycerstwa to wspaniałe wydarzenie

foto: Dariusz Konicki

Każda z nas chciałaby poczuc sie dama adrowana przez rycerza na koniu, i to jeszcze białym. Każdy z panów chciałby poczuć się ułanem, rycerzem i otrzymac od swej wybranki chusteczkę ... przypominaja nam tamte czasy własnie tacy pasjonaci fotografowani przez kolejnego Człowieka z pasją. 

5
Przyroda - Joanna Mielcarek

Młoda, zdolna, ambitna i twórcza wspaniale fotografuje i umiejętnie operuje grafiką komputerową.

5
Joanna Mielcarek -światło

Joanna Mielcarek młodziutka adeptka zabawy aparatem fotograficznym i światłem. Obiektyw aparatu potrafi w jej rękach czynić cuda wykorzystując ruch, światło, cienie i talent Artystki.

5
Bydgoszcz Joanna Mielcarek

Bydgoszcz miasto nieznane

Joanna Mielcarek

Fotografuje od pół roku, z początku dla zwykłego zatrzymania chwili w kadrze. Teraz jednak stało się to jej pasją, niedługo zamierza podjąć naukę w tym kierunku w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Od zawsze lubiła podróżować, dlatego też niemal codziennie podróżuje z aparatem w ręku po całej Bydgoszczy, znajdując codziennie ciekawe miejsca. Czas wolny dzieli między spotkania ze znajomymi, jak i podróżowaniem.

https://www.facebook.com/joanna.mielcarek.foto?ref=hl.

 

5
"CHINY W OBIEKTYWIE. P...
wystawa od 21 marca do końca sierpnia 2014 r
Patronat honorowy nad wystawą objęli:
Konsul Generalna Chińskiej Republiki Ludowej - Liu Yuanyuan oraz Prezydent Grudziądza - Robert Malinowski.

Wystawa składa się z dwóch części: pierwsza poświęcona jest wizji współczesnych Chin, druga kulturze tego kraju.

Pierwsza część wystawy przedstawia wizję, którą mają mieszkańcy Chin, dotyczącą lepszego życia. Tkwi ona zarówno w rzeczywistości jak i w ludzkich marzeniach, w darach natury i dziełach ludzkości. Należy przyjmować ją od minionych pokoleń, tworzyć, pielęgnować i chronić; ma być ona solennym zobowiązaniem i wezwaniem do działania dla narodu i rządu chińskiego.

Na piękne Chiny składają się różnorakie piękne elementy: zielone wzgórza i przejrzysta woda, harmonia człowieka z naturą, zrównoważony rozwój, szczęście w sercu i wiele, wiele innych. To właśnie ta różnorodność i ciepło łączą się, tworząc prawdziwie piękne Chiny. Dusza pięknych Chin tkwi w duchu i dążeniach narodu chińskiego, który tworzy dla siebie lepsze życie i lepszy dom, poszukując nowej drogi do wspólnego dobra, powszechnego dobrobytu, a także w gospodarce przyjaznej naturze dla dobra całej ludzkości.

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

tel. 56 46 590 63 w.18

promocja@muzeum.grudziadz.pl

 

5
Piotr Kupicha i zespół Feel...

Piotr Kupicha rozgrzał publiczność do czerwoności. Uczestnicy koncertu usłyszeli znane przeboje artysty i chętnie śpiewali razem z nim. Publiczność bawiła się wyśmienicie i bardzo skutecznie prosiła o kolejne bisy. Po raz pierwszy gromkimi okrzykami dziękowano artyście za wspaniały koncert. Po koncercie była szansa na zrobienie autografów i pozowanie do zdjęć. Artysta nie odmówił swoim fanom. Chętnie pozował mieszkańcom, wolontariuszom fundacji i osobom niepełnosprawnym, dla których zdjęcie z Piotrem było  spełnieniem marzeń o spotkaniu gwiazdy.
Fot. M. Jarski, J. Wojtania

5
„Lutowskie Hollywood”

   W wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbyła się inauguracja kina plenerowego wartości 46 tys. 813 zł, a to wszystko dzięki „Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”. Do Lutowa przybyła śmietanka gwiazd hoolywoodzkiego kina i nie tylko: Sophia Loren, Johnny Deep, Shannen Doherty, Weronika Rosati, Agnieszka Dygant, Whoopi Goldberg, Ashley Olsen, Audrey Tautou, księżna Kate i przez wszystkich wyczekiwany Chuck Noris. Każda z gwiazd podjechała pod czerwony dywan limuzyną, na którą czekała sesja fotograficzna i piszczące grono fanów wyczekujących na autograf swojej gwiazdy. Podczas uroczystej gali nie obyło się bez szampana, tortu, wywiadów, koncertu piosenkarki światowego formatu i oczywiście filmów. Pod opieką reżyserską Jacka Wojtani dzieci i młodzież z 18 świetlic gminy Sępólno Krajeńskie stworzyło krótkie filmiki – etiudy z warsztatów filmowych -  projektu „Pogotowie Kulturalne 2013” - „Podróż V – Małe Hollywood”.
„Lutowskie Hoolywood” okazało się niesamowitym spotkaniem gwiazd światowego kina i początkujących młodych reżyserów gminy Sępólno Krajeńskie.
Fot. Sz. Szwochert

5
XI spotkanie Sępoleńskiego ...

W piątek mali studenci spotkali się w Centrum Kultury i Sztuki na przedostatnim wykładzie dotyczącym ODWAGI. Naszym profesorem tym razem był polski kosmonauta, lotnik – generał Mirosław Hermaszewski. Dzieci odbyły lot w kosmos, na scenie także pojawiły się istoty pozaziemskie, które przybliżyły najmłodszym najważniejsze cechy odwagi. Pan Mirosław mówił o mądrości, odwadze i podejmowaniu trudnych decyzji. Sępoleńscy mali studenci zaliczyli to spotkanie na 6 i pokazali, że ich zainteresowania są bardzo szerokie. Oby tak dalej… :o)

Fot. M. Misiak, J. Wojtania

5
Legenda o Szubinie u przeds...
Dnia 18 kwietnia kierownik  biblioteki publicznej w Królikowie gościła w przedszkolu u 5-latków. Zapoznała je  z  legendą  o herbie  Szubina. Po wysłuchaniu legendy dzieci bawiły  sie  w teatr improwizując wydarzenia  z  legendy.  W  zajęciach  udział  wzięło 22 przedszkolaków, oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego.
Do wiadomości podała  kier bibl. publ. w Królikowie
5
Zobacz więcej