Polska: Łódź

Honorata Zapaśnik

Salon słowa

Honorata Zapaśnik – pochodzi z Łodzi. Skończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Już w podstawówce była redaktorką gazetki szkolnej „Bomba”, a w liceum zadebiutowała publikacją tekstu w tygodniku ogólnopolskim „Zosia urodzona w taksówce”.Sztuki pisania reportażu uczyła się w „Laboratorium Reportażu”. Jej teksty ukazywały się m.in w „Dużym Formacie”, „Zwierciadle”, „Sukcesie”, „Więzi”, „Dzienniku Polskim” w Londynie.

     W czasie studiów przeprowadzała wywiady z opozycjonistami „Solidarności” oraz z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego Auschwith-Birkenau. Od jednego z byłych kombatantów dostała wiersze z dedykacją. Jako członek Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy często wyjeżdżała na spotkania ze studentami z różnych krajów europejskich i publikowała swoje pierwsze teksty poza Polską.                      

     Na studiach od znanego reportera usłyszała dwa zdania, które zapadły jej w pamięć: „Dziennikarz nie może być dupowaty” i „Jak wypychają ciebie drzwiami, wchodź oknami”. Wywiady i reportaże publikowała w prasie ogólnopolskiej m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Zwierciadle”, „Więzi”, „Sukcesie”, „Podróże Kultura Świat”, „iAM”, „Dziennik Polski” w Londynie, „Nowy Dziennik” w Nowym Jorku. Jest współautorką książki „Każdy zrobił co trzeba”, jej e-book „Ale Meksyk” został wybrany e-bookiem 2011 roku.                                                                                                           

     Pasją Honoraty jest poznawanie różnych kultur, stylów życia, ambicji ludzi, podóże. Pasjonuje ją Meksyk, gdzie przez pewien czas oprowadzała polskich turystów śladami Azteków i Majów.

www.honoratazapasnik.blogspot.com

 

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16888217,Szymon_Sokolowski__Osoba_zmarla_juz_nie_moze_sie_obronic_.html#BoxSlotIMT

 

 

http://www.egminy.eu/newsy,czytaj/615/mozart-w-londynie.html

http://www.egminy.eu/newsy,czytaj/608/w-rytmie-fandango.html

http://www.egminy.eu/newsy,czytaj/605/zawod-fotoreporter.html