Polska:

Joanna Svensson

Artystyczna "Złota rączka"

Nazywam się Joanna Svensson. Urodziłam się 26 listopada 1955 roku w Warszawie, niemniej od prawie czterdziestu lat mieszkam na emigracji. Najpierw była to Szwecja, a obecnie Niemcy.

            Odkąd pamiętam zawsze fascynował mnie otaczający świat. Z szarej codzienności potrafiłam wyłowić to co piękne. W życiu miałam fazy różnych zainteresowań. Niemniej piękno słowa pisanego istniało we mnie od zawsze. Źródłem inspiracji mogło być wszystko: przyroda, ludzie, rzeczy czy też zdarzenia.

W moim dorosłym życiu dar pisania zaczął owocować liryką i prozą.

            Oprócz pisania uwielbiam lasy i przyrodę. Pasjonuję się kamieniami, minerałami i kamieniami szlachetnymi z  których tworzę unikatową i niepowtarzalną biżuterię. Interesuję się samolotami, mimo iż nie lubię nimi latać. Do moich zainteresowań należą również stare kultury, religie oraz okres drugiej wojny światowej.

Moje bogate w zdarzenia życie oraz aspekty kulturowe i tradycje trzech krajów Polski, Szwecji i Niemiec z którymi jestem mocno emocjonalnie związana odzwierciedlają się w mojej twórczości.  Inspiracją dla  mnie są także wzorce osobowe z mojego życia . Były nimi  i są mocne kobiety z charakterem, które nawet gdy znajdą się w trudnej sytuacji, zdawałoby się bez wyjścia wychodzą z nich zwycięsko.