Polska: Radom

Donata Polkowska

Salon słowa

Urodziłam się we wrześniu  1993 roku. Pochodzę z Radomia, gdzie mieszkam od urodzenia. Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu humanistycznym. Pierwszy wiersz napisałam mając...7 lat, potem była długa przerwa,aż do roku 2008, kiedy to zaczęłam pisać wiersze "na poważnie". W międzyczasie także pisałam wiersze,czasami teksty piosenek,opowiadania. Nawet przymierzałam się do napisania książki dla młodzieży, której nigdy nie skończyłam ;) Czyli krótko mówiąc-próbowałam swoich sił w różnych dziedzinach.
Ostatecznie to jednak poezja zwyciężyła.
Nieprzerwanie od 2008 roku piszę wiersze,na różne tematy-w zależności od tego "Co mi w duszy gra". Zawsze jednak bez względu na to,jaką tematykę podejmuje w wierszu jestem autentyczna. Nigdy nie piszę "na siłę" czy "pod publikę".

Uważam, że jeżeli artysta nie jest szczery w tym co robi, to w ogóle nie jest artystą. To jest takie moje małe motto odnośnie poezji.
Zawsze w moim wierszu musi być chociażby małe ziarnko mnie i mojego życia, tego co przeżyłam i przeżywam.
W życiu prywatnym poza poezją zajmuję się również fotografią, czytaniem książek, podróżami oraz wolontariatem, jeśli czas i siły fizyczne pozwalają.
Moim mottem życiowym jest dewiza: "Choćbyś pod górę miał, pamiętaj-wstań i walcz".
Marzę o wydaniu kiedyś swojego tomiku poezji, czy wieczorku autorskim chociaż wiem, że przede mną jeszcze długa droga, żeby to osiągnąć. A ponieważ jestem optymistką, to wierzę, że kiedyś uda mi się spełnić to marzenie. Będę o nie walczyła, bo o własne marzenia oraz samego siebie zawsze warto i zawsze trzeba walczyć.
Nigdy nie wiadomo przecież co przyniesie jutro.... :)