Kalendarz » MAZOWIECKIE

    Brak wydarzeń.

Eco-Biznes » MAZOWIECKIE

Wtorek, 28 lipca 2015 Drukuj Astronomiczne rachunki telefoniczne coraz częstszą pamiątką z wakacji Przeciętny dług osoby, która znajduje się w Rejestrze BIG z powodu niezapłaconego rachunku telefonicznego przekracza 2 tys. zł. Najłatwiej narobić sobie kłopotów poza krajami Unii Europej...
Piątek, 17 lipca 2015 Od października będzie mniej długów spadkowych Nowe przepisy, które wejdą w życie w drugiej połowie października pozwolą wszystkim, którzy otrzymali wraz ze spadkiem dług i nie złożyli oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku, ograniczyć dziedzi...
Do kogo jest skierowana? Akcja skierowana jest do osób fizycznych samotnie wychowujących dzieci posiadających wyrok sądowy, orzekający o prawie do alimentów.Wielokrotnie zdarza się, że sąd, czy egzekucja komornicza nie są wystarczającą motywacją do spłacenia zaległych świadczeń. Często osoby zobowiąz...
Dzięki rejestrom dłużników gminy poprawią ściągalność alimentów   Już od 1 lipca życie dłużników alimentacyjnych stanie się trudniejsze. Jeśli ojca lub matkę wyręcza fundusz alimentacyjny, to ich dane trafią do wszystkich czterech działających w Polsce rejestrów dłużnikó...

Płockie Talenty

14 maja 2014, MAZOWIECKIE

Już w najbliższy piątek, 16 maja o godz. 19:00 w Sali koncertowej PSM w Płocku, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku, zdobywający nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach wystąpią przed widownią z rodzimą orkiestrą w ramach kolejnej już edycji koncertów „Płockie Talenty”. W gronie młodych talentów znaleźli się: skrzypek Wiktor Mieczykowski, klarnecista Szymon Parulski, puzonista Norbert Celian oraz pianistka Roksana Dąbkowska. W programie: Muzyka na wodzie (G.Fr. Handel), Koncert klarnetowy B-dur (K. Kurpiński), Koncert warszawski (R. Addinsell), Romance (D. Uber), Sceny baletowe (Ch. de Beriot). Muzyków poprowadzi austriacki dyrygent, dyrektor artystyczny Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie – Vladimir Kiradjiev.

Płockie Talenty fot. Anna Ciulińska

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie biletowej POS, ul. Bielska 9/11. Zapraszamy!

Płockie Talenty fot. Anna Ciulińska

WIKTOR MIECZYKOWSKI – SKRZYPCE

 

Wiktor Mieczykowski ma 12 lat, uczy się gry na skrzypcach w VI klasie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płocku. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, studentem Young Talent Class Conservatorium Maastricht / Holandia/, członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów, stypendystą fundacji Ingenium, dwukrotnie wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne. Umiejętności doskonalił na szeregu kursach i warsztatach mistrzowskich u wybitnych pedagogów w kraju i zagranicą. Obecnie Wiktor uczy się pod kierunkiem prof. Anny Rzymyszkiewicz i prof. Roberta Szredera /Holandia/.

 

 

SZYMON EMIL PARULSKI – KLARNET

 

Urodził się 4 grudnia 2000 r. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w roku 2008 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku w klasie prof. Jacka Grochockiego. Obecnie jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

 

Od początku nauki przejawiał wyjątkowe predyspozycje do gry na instrumencie dętym, co w krótkim czasie zaowocowało licznymi nagrodami w konkursach i przesłuchaniach. Najważniejsze z nich to:

- 1 miejsce oraz dyplom specjalny dla najbardziej utalentowanego uczestnika przesłuchań w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej klas instrumentów dętych drewnianych w 2011 r.

- 1 miejsce oraz GRAND PRIX na V Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie 2012r.

- 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Severio Mercadante w Noci (Włochy) w 2013r.

 

Corocznie uczestniczy w wielu warsztatach i wydarzeniach muzycznych, gdzie ma okazję pracować z wieloma polskimi i zagranicznymi wykładowcami oraz muzykami koncertującymi.

 

Swoje umiejętności prezentuje również w muzyce kameralnej jak i z towarzyszeniem orkiestr (Płockiej Orkiestry Symfonicznej – Koncert "Płockie Talenty", Festiwalowej Orkiestry w Sandomierzu – Koncert "Cudowne dzieci", Koncert Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci - na Zamku Królewskim w Warszawie).

 

Od roku 2011 jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Dwukrotnie otrzymał nagrodę I stopnia Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne.

 

 

NORBERT RAFAŁ CELIAN – PUZON

 

Urodził się w1995 r w Ciechanowie. Mieszka w Jońcu - małej miejscowości w powiecie płońskim. Zainteresowanie muzyką na początku rozbudzili jego rodzice, w szczególności tata - założyciel młodzieżowej orkiestry dętej w swojej miejscowości. Od tego momentu muzyka zajmuje dominujące znaczenie w życiu Norberta.

 

Naukę gry na puzonie rozpoczął w 2009 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku w klasie puzonu Tomasza Kacprzaka, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 2011 roku kontynuuje naukę w klasie puzonu Tomasza Kacprzaka w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im Karola Szymanowskiego w Płocku. Obecnie jest uczniem III klasy wydziału instrumentalnego w tejże szkole.

 

Norbert mówi, że „Muzyka jest moją pasją i zamiłowaniem od najmłodszych lat... Kierunek ten wybrałem dlatego, iż bardzo lubię słuchać muzyki klasycznej. Moim ulubionym kompozytorem jest J.S. Bach, ale lubię także słuchać muzyki z innych epok. Moją naukę gry na puzonie pragnę rozwijać na kolejnych etapach kształcenia w akademii muzycznej”.

 

W czasie nauki reprezentował szkołę na wielu konkursach muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, wielokrotnie zostając ich laureatem, uzyskując m.in. I Nagrody: podczas Międzynarodowego Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (2012), IV Konkursu Instrumentów Dętych w Żyrardowie (2012), XI Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (2013), X Spotkań Muzycznych Instrumentów Dętych w Warszawie (2014); II Nagrody: podczas V Konkursu Instrumentów Dętych w Żyrardowie (2013), X Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku (2013), X Sochaczewskich Spotkań Kameralne (2012), XVII Mazowieckiego Przeglądu Orkiestr Dętych Ursus 2013.

 

Swoje zainteresowania rozwija w grze solowej i kameralnej. Będąc członkiem zespołów kameralnych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku (kwartet puzonowy, kwartet dęty) brał udział w wielu występach i koncertach m.in. Festiwal Muzyczny Canzonada, X Muzyczna Europarada Płońsk, Dni Historii Miasta Płocka, Koncert w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Jest również członkiem Młodzieżowej Orkiestry OSP Joniec.

 

W 2013 r reprezentował szkołę i miasto będąc członkiem Europa Jugend Orchester z Darmstadt koncertując w Niemczech oraz Polsce. Uczestniczył w licznych warsztatach i kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich: jak Igor Hyszka, Sławomir Cichor, Edgar Campos, Hanna Turonek.

 

Uczęszcza również do III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.

 

 

ROKSANA DĄBKOWSKA – FORTEPIAN

 

Urodziła się w 1997r. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płocku, w klasie fortepianu prof. Krystyny Tytman. Obecnie jest uczennicą czwartego roku Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Kształci się w klasie fortepianu pod kierunkiem prof. Mariusza Tytmana.

 

Roksana jest laureatką XV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie (2007). W 2009 roku otrzymała Wyróżnienie w finałach Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie, organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Poza tym jest laureatką III Nagrody Żyrardowskiego Konkursu Młodych Pianistów w 2010 r. W roku 2012 otrzymała Wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie.

 

Regularnie bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych oraz w Letnich Kursach Pianistycznych w Szczecinku. Jednocześnie Roksana jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. marsz. Stanisława Małachowskiego w Płocku.

 

 

VLADIMIR KIRADJIEV – DYRYGENT

Vladimir Kiradjiev urodził się w Bułgarii, od 1989 r. mieszka w Wiedniu. Z wyróżnieniem ukończył studia w Akademii Muzycznej w Sofii w zakresie dyrygentury, kompozycji i prowadzenia chórów. Następnie doskonalił swoje umiejętności w Weimarze (1983) u Kurta Masura, w Sienie(1985) u Franco Ferrar, w Warnie (1987) u Karla Österreichera. W 1988 r. asystował Rafaelowi Frühbeckowi de Burgos przy wystawieniu opery "Borys Godunow", a w 1996r. - Jirowi Coutowi przy "Eugeniuszu Onieginie" w Operze Niemieckiej w Berlinie.

 

W latach 1991-92 Kiradjiev był szefem artystycznym wiedeńskiej Residenzorchester, w 1994r. - dyrygentem Na Lucerańskim Festiwalu Muzycznym, pełniąc funkcję "composer in residence". W latach 1995 i 1996 współpracował z reżyserem Götzem Friedrichem i takimi śpiewakami jak Rene kolo, Mati Salminen w Operze Niemieckiej w Berlinie. Tam kierował również jednoaktową operą "Ożenek" Musorgskiego. Od 1996 r. do dnia dzisiejszego jest stałym gościem na festiwalu operowym w Siguldzie (Łotwa), gdzie współpracuje z takimi gwiazdami jak Anna Netrebko, Elina Garanca, Maja Kowalewska, Nadia Krasteva i Natalia Uszakowa. W ostatnich latach ściśle współpracuje z reżyserami Jurijem Alexandrowem i Peterem Sellersem.

 

Vladimir Kiradjiev dyryguje takimi orkiestrami jak Litewska Orkiestra Państwowa, Łotewska Filharmonia Narodowa, Filharmonicy Sofiscy, Węgierska Orkiestra Festiwalowa, filharmonie w Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Filharmonia Śląska w Katowicach, Symfonicy Berlińscy, Klangforum Wiedeń, Słowacka Orkiestra Kameralna Zilina, UNAL Symphony Orchestra Monter w Shenzhen (Chiny). Jego solistami na koncertach i podczas nagrań były takie znakomitości jak Rafał Blechacz, Ludmil Angelov, Sharon Kam, Guy Touvron, Andrey Korsakov i wielu innych. Pracował z następującymi zespołami operowymi: Opera Narodowa w Rydze, Opera Narodowa w Sofii, Opera Komiczna w Berlinie, Opera w Graz, Teatr Ludowy w Rostocku, Tatarska Opera Narodowa w Kazaniu.

 

Poza wspomnianymi festiwalami w Lucernie i Siguldzie, Kiradjiev gościł również na Festiwalu Warszawska Jesień, Wiedeńskich Tygodniach Festiwalowych, Musica Electronica Nova we Wrocławiu. Pełni rolę dyrektora Muzycznego Festiwalu w  Röttingen w Niemczech.

Począwszy od sezonu 2008/2009 jest szefem artystycznym Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Nagrywał płyty CD zarówno z muzyką współczesną, jak np. Bernhardem Langem, Dieterem Kaufmannem czy erichem Urbannerem, jak również z walcami Straussa, czy muzyką operową Pucciniego.

 

Vladimir Kiradjiev jest nauczycielem akademickim w Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Od kilku lat prowadzi kursy dyrygentury w ramach Międzynarodowej Akademii Letniej Praga-Wiedeń-Budapeszt.

Płocka Orkiestra Symfoniczna

im. Witolda Lutosławskiego

ul. Bielska 9/11, 09-400 Płock

biurokoncertowe@orkiestraplock.pl

www.orkiestraplock.pl

 

 

Newsy » MAZOWIECKIE

21 grudnia 2016 Święta, Święta i po Świętach, ale póki co warto sobie życzyć dużo dobrego, zdrowego, szczęśliwego ... nawet jeżeli jest to z przekąsem,...
13 września 2016 Drugi numer czasopisma magazyn młodych talentów Little Star już w sprzedaży w całym kraju. A w nim:    ...
24 maja 2016 SZANOWNI PAŃSTWO,   wychodząc na przeciw potrzebom XXI wieku przygotowalismy PROJEKT LITTLE STAR, czyli kompleksową pomoc i...
23 stycznia 2016 Nigdy nie było mi dane poznać osobiście pana Jerzego Waldorffa i pana Bogusława Kaczyńskiego. Dlaczego mówię tu o obu Panach? To...
10 stycznia 2016 O Finale WOŚP   Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej...
21 grudnia 2015 ZJakże gorące życzenia płynące z OmskayGorczenia Bozonarodzeniowe i Noworoczne ...