Nasze wybory

"W poszukiwaniu kolorów tęczy"

Organizowany przez: PL SSP do Pracy przy SOSW im. M. Konopnickiej w Kluczborku

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Kluczborku
opiekun: Beata Bryk   

 

Jeżeli chcesz spotkać ludzi z sercem, jak autobus przegubowy, to znajdziesz ich bez problemu w tym ośrodku.

Praca z dziećmi i osobami w jakimś stopniu niepełnosprawnymi uduchawia, pokazuje życie jakim jest i piękno istnienia, tworzenia, dawania siebie innym.

Miłość, zaufanie, szacunek ze strony podopiecznych potrafi uskrzydlać i wynagradzać trudy codziennych zmagań o postęp, choćby wielkości okruszka, ale postęp ...

Dlatego wspierajmy takich ludzi, takie ośrodki i pokazujmy Ich i Ich pracę innym.

Zawsze patrząc na Nich czegoś możemy się nauczyć, doświadczyć i wprowadzić do swego życia.

 

 

"W poszukiwaniu kolorów tęczy" terapeutyczna bajka autorstwa Beaty Bryk, Anny Raś i Małgorzaty Ryszki to bajka o wspomnieniach, które są bardzo ważne, często stanowią fundamenty naszego życia, bajka o poszukiwaniu radości i wierze, że jak bardzo czegoś chcemy to nam sie to uda.

 

Tak o niej pisze jedna z Autorek: "... bajki która na razie ma postać audiobooka, przepięknie czyta ją moja uczennica - nagrałyśmy ja w ramach projektu pn: ,,Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy’’  w profesjonalnym studio nagrań Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji’’  w Opolu, rok później do audiobooka, który trwa 30 minut doszła ścieżka dźwiękowa, z muzyką specjalnie do niej napisaną przez kluczborski zespół ESCAPE FROM REALITY ...".

 

 Bajka skierowana jest do odbiorcy w każdym wieku, który może w niej odnaleźć, swoje marzenia, sukcesy i porażki, a na końcu drogi znajdzie to, o co walczył najbardziej.