Polska: MAZOWIECKIE

KATARZYNA SZYMKOWIAK

Na pięciolinii

MEZZOSOPRAN

Studentka śpiewu solowego na wydziale Wokalno – Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. Od września 2015 roku jest uczestniczką Akademii Operowej – Programu Kształcenia Młodych Talentów działającego przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich takich profesorów jak Izabela Kłosińska, Olga Pasiecznik, Matthias Rexroth, Eytan Pessen, Brenda Hurley, Neil Shicoff, Jerzy Marchwiński, Anna Marchwińska, Evghenia Dundekova, Dorota Lachowicz, Rebecca Meitlis.

Występowała zarówno na scenach polskich jak i zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach muzycznych, koncertach m. in. organizowanych przez Akademię Operową w Salach Redutowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Zadebiutowała w roli Cherubina w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta pod kierownictwem muzycznym Janusza Przybylskiego, w reżyserii Jitki Stokalskiej m. in. na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. Wystąpiła dla Polonii w Chicago w musicalu z pieśniami Powstania Warszawskiego w aranżacji Włodzimierza Korcza, „Warszawskie Dzieci” pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła w reżyserii Ryszarda Cieśli oraz wzięła udział w koncertach i nagraniu płyty z pieśniami Powstania Warszawskiego. Projekt powstał we współpracy z Filharmonią im. Romualda Traugutta oraz Paderewski Symphony Orchestra. Zaprezentowała się także w roli Zosi - Panny Młodej w wodewilu „Cud albo Krakowiaki i Górale” Wojciecha Bogusławskiego z muzyką Jana Stefaniego pod dyrekcją Władysława Kłosiewicza w reżyserii Jarosława Kiliana m. in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Teatrze Wielkim w Łodzi i wielu innych.

Pomyślnie przeszła przesłuchania na cover partii Isabeli oraz uczestniczy w próbach „Włoszki w Algierze” G. Rossiniego w Warszawskiej Operze Kameralnej pod kierownictwem muzycznym Rubena Silvy. Już niebawem rozpocznie współpracę z Filharmonią Narodową w projekcie opery w reżyserii Jitki Stokalskiej „Zamek na Czorsztynie” K. Kurpińskiego w roli Łucji w ramach „Małej Filharmonii”.