Polska: Wrocław

Grupa Hafciarka

Ludzie sceny

Grupa Hafciarka działa od 2005 roku. Do stałego jej składu należą Jakub Zasada i Jakub Gryzowski. Nierzadko zapraszają do współpracy inne osoby. Prace i filmy GH były pokazywane m.in. na wystawie jubileuszowej w BWA Studio („Hafciarka o Zmierzchu”, 2010 r.) w Klubie Inicjatyw Niezależnych Fabryka w Opolu, Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Wideo – Plakaty, 2013 r.), były częścią takich wystaw zbiorowych jak: Rytuał, Podwodny Wrocław, Projektu SUW („11/12”) i wielu innych. Od 2014 roku członkowie grupy prowadzą Klub Realizatorów Filmowych. W ramach tej inicjatywy organizują comiesięczne pokazy filmowe, przyczyniając się do integracji środowiska twórców amatorów.

20 lutego 2016r w Klubie pod Kolumnami jedenastolecie swojej działalności obchodzić będzie grupa Hafciarka. Na jubileuszową wystawę składać się będzie wybór najnowszych prac wideo, wideo-obrazów, wideo-śpiewnik Ariamana (trubadura prymitywisty), impresje filmowe,  plakaty filmowe, okolicznościowe, manifesty i odezwy. Wernisaż połączony będzie z koncertem, ponadto artyści zapowiadają szereg niespodzianek na otwarcie wystawy.
 


Prezentowana wystawa nie ma na celu podsumowania dotychczasowej pracy grupy, ani wyciągnięcia z niej ostatecznych wniosków, jest to raczej zapowiedź przyszłych kierunków i dalszych kroków. Nie jesteśmy tacy sami, jak na początku drogi – mówią członkowie Hafciarki - nieustanny ruch rodzi nieustanne zmiany. Jedne idee spłowiały, inne zachowały świeżość. Teraz już np. wiemy, że aby iść naprzód, trzeba umieć chodzić tyłem i nie bać się potknięć, ani upadków, nawet jeżeli ich liczba miałaby sięgnąć sześćset sześćdziesięciu dwóch.
 
Hafciarka - Jedenastolecie
Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Wernisaż z masą zupełnie zaskakujących niespodzianek - 20 lutego (sobota) godz. 18:00
wystawa czynna do 5 marca
wstęp wolny

Klub "Pod Kolumnami", pl. św. Macieja 21
www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny