Polska: ŚLĄSKIE

Wiewiórka Na Drzewie

Na pięciolinii

Wiewiórka Na Drzewie to niewątpliwie jeden z najweselszych i najbardziej pozytywnie zakręconych zespołów na kuli ziemskiej. Każdy ich występ sprawia, że chce się zobaczyć ich na żywo po raz kolejny. Doskonale wiedzą o tym Woodstockowicze, który co roku aktywnie uczestniczą w Wiewiórstocku – organizowanej przez Wiewiórki najpiękniejszej leśnej imprezie na świecie, odbywającej się od 2008 r. podczas każdego Przystanku Woodstock.

Muzycy też od lat dbają o oprawę muzyczną podczas wielu imprez biegowych. Ich utwór Rzeźnik znalazł się w ubiegłym roku na piątym miejscu w rankingu najlepszych piosenek do biegania prestiżowego magazynu Runner’s World. Nagranie gliwickiego zespołu wyprzedziło w zestawieniu m.in. takie kompozycje, jak Eye Of The Tiger, Happy i Seven Nation Army.

 

 

Tak mówią o sobie:

"Muzyka Wiewiórki na Drzewie ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, ma w sobie radość i refleksję, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. Odłamki zawsze zostają w głowie słuchaczy.

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w IZOERGU, gdzie na próbach spotykali się muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD40”. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, że nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracją do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronnosc i zainteresowania muzyczne członków kapeli. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA, a kto wsłucha się w gitarę Szatqa to może usłyszy nawet maleńką szczyptę metalu. Kochamy świat i ludzi, czerpiemy energię z interakcji ze światem, z podróży, z ciągłego poszukiwania nowych ścieżek, dlatego teksty powstają z punktu widzenia leśnych stworzonek obserwujących bacznie rzeczywistość z najwyższych gałęzi drzew.

Graliśmy w wielu miejscach, o których warto w naszej historii wspomnieć. Przede wszystkim zawsze ciepło myślimy o Reggae w Stodole, Woodstocku, gdzie dorobiliśmy się własnej, leśnej sceny i rzeszy fanów, którzy przyjeżdżają tam tylko dla nas! Od kilku lat tworzymy oprawę muzyczną do bieszczadzkiego Biegu Rzeźnika. Graliśmy także podczas Rybnickich spotkań ze sztuką, Festiwalu Artystów Ulicy – Ulicznicy, Biadacza, Parasemu w Czechach, Biegu Polesie, Katushy… Jesteśmy wszędzie tam, gdzie trzeba ludzi zarażać pozytywną wibracją. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomocna dłoń, dlatego od wielu lat bierzemy udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a ostatnio napędzamy trybiki akcji charytatywnej „Hałas Miasta”.

Wiewiórka na drzewie występuje nie tylko w swoim naturalnym środowisku. Zapraszamy na koncerty! Informacje o najbliższych imprezach zawsze można znaleźć na naszej stronie internetowej lub na naszym facebooku..."

Najnowsza płyta zespołu Wiewiórka Na Drzewie jest już dostępna w sieci! 

 

To Mi Szumi jest totalnym poplątaniem różnych gatunków muzycznych. Fani rocka znajdą na płycie kilka przeraźliwie mocnych riffów, a miłośnicy reggae odkryją jej niezwykle pozytywny przekaz i ogromne pokłady Wiewiórkowej energii. Sympatycy ska słysząc skoczne dźwięki zapewne w bezruchu nie wytrzymają, natomiast fani disco… No właśnie – niech wysłuchają najnowszego krążka do końca!

 

Posłuchaj: https://youtu.be/ILz2Uu3M79Q?list=PLnHBAXam5hzTbA6ilXUlgd6-304EZY_qC

 

Na płycie To Mi Szumi oprócz wielu utworów, których teksty są wynikiem obserwacji polskiej sceny politycznej i problemów społecznych, znajduje się też ballada opowiadająca o Gliwicach. Muzycy po siedmiu latach wspólnego koncertowania nagrywając ten utwór, postanowili wykonać ukłon w stronę ich rodzinnego miasta, z którym są mocno związani. Wiewiórka Na Drzewie od lat angażuje się w wiele odbywających się tam inicjatyw, organizując m.in. Hałas Miasta – imprezę charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiej Ani Urban. Zespół postanowił też zamieścić na tej płycie jedną piosenkę śpiewaną w całości po Śląsku - Samba Silesia. Być może ten rytmiczny kawałek opowiadający o niełatwym życiu górnika będzie jeszcze kiedyś rozbrzmiewał na niejednej salsotece.

http://www.wiewiorkanadrzewie.art.pl

manager@wiewiorkanadrzewie.art.pl

wiewiorkanadrzewie@gmail.com

radekkuczynski@poczta.onet.pl

Album To Mi Szumi można nabyć za pośrednictwem strony internetowej: www.wiewiorkanadrzewie.art.pl

 

Najbliższe koncerty promujące album To Mi Szumi odbędą się: 

 

29.01 w Cieszynie

05.02 w Częstochowie

08.02 w Tarnowskich Górach

12.02 w Bielsku - Białej

27.02 w Szczecinie

04.03 w Gliwicach

 

FB: www.facebook.com/wiewiorkanadrzewie

 

Wszystkie koncerty odbędą się w ramach Ministerialnej Trasy Koncertowej w lokalach Ministerstwa Śledzia i Wódki.