Polska: Kraków

Małgorzata Buczek-Śledzińska

Paleta wrażeń

Małgorzata Buczek-Śledzińska urodziła się, mieszka i pracuje w Krakowie. W latach 1976 - 1981 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Tadeusza Brzozowskiego, z tkaniny unikatowej w pracowni profesora Stefana Gałkowskiego. Jest profesorem i prowadzi Pracownię Papieru Unikatowego i Interdyscyplinarną na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną unikatową, wykonuje instalacje. Od 1990 roku realizuje i prezentuje obiekty z autorskiego papieru czerpanego, z którego technologią zapoznała się podczas pobytu w Meksyku. Swoje cykle malarskie, tkaniny, rysunki, obiekty z autorskiego papieru czerpanego prezentowała na ponad 40 wystawach indywidualnych i ponad 200 zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w: Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Anglii, Izraelu, USA, Meksyku, Rosji, Czechach oraz na Węgrzech i Kubie.

 

Wystawa towarzysząca „15 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny, Łódź 2016”.
Ekspozycję można oglądać do 20.03.2016 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

4 lutego 2016 r. o godz. 13.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy „Cykle i instalacje Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej”.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 100 prac Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej, od dzieł studenckich po prace wykonywane obecnie. Będzie można zobaczyć gobeliny, miniatury, aplikacje, rysunki, cykle obrazów powstałe pod wpływem podróży do Egiptu i Meksyku, instalacje, a także obiekty z autorskiego papieru ręcznie czerpanego.

 

 

Kuratorem wystawy jest Barbara Ziemnicka-Darnowska
e-mail: b.darnowska@muzeumwlokiennictwa.pl
tel.: (42) 683 26 84 w. 213

 

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

ul. Piotrkowska 282