Paweł Maślanka

Na pięciolinii

Paweł Maślanka rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Rudzie Śląskiej, następnie kontynuował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu w klasie skrzypiec Jacka Siemka. W 2010 roku ukończył studia muzyczne na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Krzysztofa Podejki.

 

Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów skrzypcowych m.in. w Warszawie, Zielonej Górze, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku.

W 2008 roku rozpoczął współpracę z orkiestrą SinfoniaVarsovia. Z orkiestrą dokonał wielu nagrań płytowych obejmujących repertuar od muzyki barokowej po muzykę współczesną oraz odbył liczne turnee na festiwalach muzycznych w Polsce i w wielu krajach Europy (Francja, Szwecja, Czechy, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy, Japonia – Tokyo, Kanazawa) u boku takich artystów jak: Nigel Kennedy, IvoPogorelich, Martha Argerich, Anne-SophieMutter, Maksym Vengerov.

Obecnie jest I koncertmistrzem w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie nauczycielem w ZSM oraz Asystentem na wydziale instrumentalnym w Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Niedzielny Koncert  Południowy

31.01.2016 (niedziela), godz. 12.00 - sala księcia Bogusława X(wejście B z dużego dziedzińca), bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

 

Alicja Pilarczyk – skrzypce

Paweł Maślanka – skrzypce

Anna Paras – fortepian

 

W programie koncertu m.in. sonaty na skrzypce i fortepian L. van Beethovena i A. Rutkowskiego.