Polska: Szczecin

Animato Zespół Harmonijek Ustnych

Na pięciolinii

Zespół Harmonijek Ustnych Animato

                       

Marek Jaroszyński – harmonijka chromatyczna

Piotr Bieliński – harmonijka akordowa

Piotr Włodarczyk – harmonijka basowa

Jerzy Grzesiukiewicz - harmonijka chromatyczna

 

Zespół Harmonijek Ustnych „Animato” powstał w 1978 roku w Szczecinie. Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa), Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) oraz Jerzy Grzesiukiewicz (harmonijka chromatyczna, założyciel zespołu) to tworzący zespół szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku.

 

 

„Animato” to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i zagranicą dając kilkadziesiąt koncertów rocznie. Swoją muzykę prezentował publiczności we Włoszech, Bułgarii, Niemczech, Szwecji, Estonii oraz Holandii.

 

Oprócz nagród i wyróżnień zdobywanych na ogólnopolskich festiwalach „Animato” dwukrotnie stawał na podium międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej, m.in. zwyciężając na prestiżowym World HarmonicaFestival w Trossingen (Niemcy). Członkowie zespołu zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej.

 

„Animato” posiada w repertuarze własne aranżacje różnego rodzaju muzyki w tym popularne utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, a także muzykę morską i ludową z różnych stron świata.

W swoim dorobku grupa ma dwie płyty kompaktowe z różnorodną muzyką w tym ostatni album zatytułowany „Magic Sound of Harmonica”.

 

Zespół działa przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, prezentując cyklicznie na jego gościnnych scenach swoją twórczość muzyczną.

 

 

Niedzielny Koncert  Południowy / 3.01.2016 (niedziela), godz. 12.00, sala ks. Bogusława X, bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34

70-540 Szczecin

 

www.zamek.szczecin.pl

www.facebook.com/zamek.szczecin

www.facebook.com/kinozamek

www.lubinus.pl