Polska: LUBELSKIE

Daniel GEDEON Grzeszkiewicz

Paleta wrażeń

Daniel GEDEON Grzeszkiewicz (rocznik 1980) - lubelski grafik zafascynowany komiksem, autor okładek.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej.
Publikował w m.in. "KGB" i "Znakomiks". Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).
Tworzył ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Z końcem sierpnia 2015 roku ukazał się we Francji drugi tom cyklu historyczno-kostiumowego ''L'Or du Rhin'' (''Złoto Renu ') zatytułowany ''La flèche et le glaive'' (''Strzała i miecz''). Scenariusz Rogera Seitera i François Hoffa zilustrował Daniel ''Gedeon'' Grzeszkiewicz. W przygotowaniu jest także album Gestalt, tworzony wspólnie z Marcinem Rusteckim i Dominikiem Szcześniakiem.
Na swoim koncie ma komiksy, samodzielne: "X2", "Gedeon zebrany"; zbiorowe: "Komiks Forum '98", "Antologia piłkarska - Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce...", "Copyright. Antologia komiksu", "Dom żałoby 7", "Powrót Barbarzyńców i nie", ''La flèche et le glaive'' oraz „Gedeon”- zbiór krótkich form komiksowych i bogata galeria ilustracji Daniela Grzeszkiewicza.

Galeria Komiksu i Ilustracji  „Tymczasem…” rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i jest miejscem gdzie regularnie są wystawiani artyści komiksowi oraz znani ilustratorzy. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne. Galeria mieści się we wnętrzach Centrum Kultury Zamek.
Wystawa "Creepypasta" będzie dziewiątym wernisażem w Galerii.

Dotychczas swoje prace pokazywali tu następujący artyści:
Przemysław Truściński  - "Nierealny świat"
Krzysztof Gawronkiewicz  - "Fantastyczny komiks"
Paweł Zych i Witold Vargas - ilustracje z książki „Bestiariusz Słowiański”
Krzysztof Owedyk - "Zwyrodnialec"
Marcin Podolec  - "Małe Gesty"
Joanna Karpowicz  - "I want to believe"
Sebastian Skrobol  - "Welcome to my fairytale"
Daniel Chmielewski - "Trakcje"

Galeria Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…” w Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
Katarzyna Babis i Daniel Grzeszkiewicz „Creepypasta”
Wernisaż 6 listopada, piątek, godzina 19:00
Wystawa czynna od 7 listopada do 3 grudnia - wstęp wolny

Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław

tel (71) 349 13 59

www.zamek.wroclaw.pl

www.facebook.com/ckzamekwro