Polska: Szczecin

Ludwika Mitkiewicz

Na pięciolinii

Ludwika Mitkiewicz ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu. Pracowała, m.in. z Chórem Uniwersytetu Szczecińskiego, Chórem Politechniki Szczecińskiej oraz Chórem Collegium Maiorum, w którym pełniła funkcję drugiego dyrygenta. Pracowała także jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie, gdzie wykładała przedmioty teoretyczne i prowadziła chór szkolny. Od wielu lat jest także członkiem Zespołu Wokalistów i Instrumentalistów „Camerata Nova". Prowadzi Szczeciński Chór Kameralny od 2008 roku.

Koncert chóralny

29.11.2015 (niedziela) godz. 18.00, sala księcia Bogusława X(wejście B z dużego dziedzińca oraz wejście D od strony promenady), wstęp wolny – bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Zamku w dniu koncertu

 Muzyka chóralna XX-wieku.

 Wystąpią:

Szczeciński Chór Kameralny

Ludwika Mitkiewicz – dyrygent

Aleksandra Pstrągowska – fortepian

 W programie m.in. utwory J. Busto, R. Manuela, I. Strawińskiego i M. Jasińskiego.

 Założony w 2005 roku Szczeciński Chór Kameralny jest spadkobiercą i kontynuatorem tradycji chóralnego muzykowania zapoczątkowanej przez Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Repertuar Szczecińskiego Chóru Kameralnego obejmuje dzieła muzyki chóralnej a cappella kompozytorów polskich i obcych od renesansu do współczesności. Pierwszy koncert zespołu odbył się w kwietniu 2006 na estradzie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Dyrygentem Chóru Kameralnego jest Ludwika Mitkiewicz.