Polska: Terespol

Grupa Korpus Wschodni

przyjemne z pożytecznym

Powstaliśmy w 2009 roku, z naszej wspólnej inicjatywy. Początki były trudne: za mało ludzi by stworzyć pełny oddział oraz problem z wyposażeniem. Mimo to pierwsza „strzelanka” spowodowała, że nabraliśmy więcej chęci. Nowych rekrutów także zaczęło przybywać. Na początku strzelaliśmy z replik bardzo niskiej jakości, dopiero w 2010 roku udało nam się przezbroić w lepszy sprzęt. Spotykaliśmy się na początku w ciągu tygodnia, wczesnym rankiem, na fortach, a od wakacji 2010 roku zaczęliśmy się spotykać w niedziele. Jesteśmy na razie grupą amatorów, jednak nie mamy zamiaru poprzestawać na tym poziomie – ciągle ćwiczymy swoje umiejętności i rozwijamy struktury organizacyjne. Przygodę zaczynaliśmy w gronie pięciu fascynatów, obecnie liczymy od dziesięciu do dwunastu osób i stale mamy nowych rekrutów. Swoją grupę nazwaliśmy Korpus Wschodni, ponieważ mieszkamy we Wschodniej Polsce.
W naszym godle widnieje galopujący husarz – jeden z symboli narodowej dumy i waleczności.
Nasza pasja jest alternatywą dla młodych ludzi zafascynowanych wojskowością, chcących aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, w dobrym towarzystwie. To także chwila wytchnienia od codziennych obowiązków, okazja do rozładowania stresu.
Jesteśmy cały czas otwarci na współpracę z innymi grupami ASG czy stowarzyszeniami (niekoniecznie o militarnym charakterze). Bierzemy udział w różnych imprezach kulturalnych (Dni Terespola, Dzień Dziecka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i inne).
Nasze zawołanie to: DYSCYPLINA, HONOR, BRATERSTWO. Chcemy, by nie były to tylko puste słowa, lecz cechy, które powinien posiadać każdy członek naszej grupy.
DYSCYPLINA, ponieważ zarówno w wojsku jak i w pracy wymaga się od ludzi dyscypliny, podobnie w Airsofcie wymagamy od członków obecności na każdym spotkaniu;
HONOR, ponieważ w Airsofcie kładziemy nacisk na uczciwość w przyznawaniu się do trafień;
BRATERSTWO, ponieważ posiadamy wspólną pasję, która nas łączy.

pancer6adam@o2.pl