Kalendarz » Polska

    Brak wydarzeń.

Ani żadnej rzeczy, która jego jest ...

Autor: Sandra Borowiecka 29 czerwca 2014,

„To nie jest zwykła powieść. Ta powieść to szaleńcza walka, psychologiczna gra tocząca się na kolejnych kartach książki, która odmieni twoje spojrzenie na historię, sprawiając, że gdy skończysz czytać w twojej głowie na zawsze pozostanie pytanie – A co by było, gdyby to jednak była prawda?”

 

25 letnia Sasha, mieszka w Warszawie uprawiając zawód dziennikarki. Nie zna swojej przeszłości, ani nie wie, dlaczego to akurat ją wybrano do wypełnienia szaleńczej misji mającej na celu uratowanie Papieża Franciszka przed próbą zamachu na jego życie. W ciągu siedmiu dni, przemierzając pół Europy, Sasha odkrywa swoją przeszłość i makabryczną tajemnicę skrywaną przez kościół. Wszystkie drogi prowadzą do nazistów, i ich eksperymentów prowadzonych na dzieciach przebywających w ośrodkach dla sierot, a także do Watykanu i początków Chrześcijaństwa…

 

Kto stoi za planowanym zamachem?

 

Dlaczego Papież ma zginąć?

 

Jaką prawdę chce ukryć kościół i kardynał Giovanno?

 

Czym jest tajemne Bractwo Chryzmonu i czy naprawdę istnieje?

 

Jaką rolę w całej sprawie odgrywa tajemniczy mężczyzna w meloniku?

 

Co łączy Ewę Braun z prastarą historią prawdy o Chrześcijaństwie, zgodnie z którą po śmierci Chrystusa jego misję tworzenia kościoła przejęło pięć Apostolic, które rozeszły się po świecie, ochraniane przez mężczyzn znanych powszechnie jako Apostołowie Chrystusa, a według ukrywanej przez Watykan Ewangelii Apostolic będący założycielami Bractwa Chryzmonu?

 

Czy potomkinie Apostolic żyją, i jaki związek ma z nimi Sasha?

 

Odpowiedzi na te pytania kryją się w powieści „Ani żadnej rzeczy, która jego jest”. Jeśli sądzisz, że znasz zakończenie, jeśli wierzysz, że śledztwo Sashy idzie według jej planu, musisz przeczytać tę książkę do końca. Gra toczy się o wielką stawkę, i do ostatniej chwili nie wiadomo, kto zwycięży, kto jest wrogiem a kto przyjacielem.

Ta powieść jest kontrowersyjna, niebezpieczna, szalona. Odkrywa tajemnice historii, prowadzi czytelnika za rękę przez prawdopodobnie największą teorię spiskową o jakiej słyszała Europa, wytykając palcem błędy kościoła i jego możliwe powiązania z działalnością nazistów w trakcie i po II Wojnie Światowej.

 

Rozdziały:

Zamach

Dziewczynka

Topielec

Odcięta dłoń

Bankiet

Gabinet Premiera

Wizyta w Wiedniu

Tajemnica zamku Chillon

Na wzgórzu

Rozmowa

Gwardzista Papieża

Oskarżenie

Strażnik tajemnicy z hrabstwa Viaden

Snajper

Koniec albo początek

 

„Z nożycami do ćwiartowania pieczonego indyka przyniesionymi z kuchni podeszła do okna i leżącej na podłodze foliowej torby, oświetlonej wątłym światłem księżyca. Przyjrzała się jej z bliska. Klasyczna torba na śmieci, zaklejona szczelnie taśmą izolacyjną. Kolor niebieski. Znaków szczególnych brak. Zawartość nieznana. - Oby tylko nie było w niej bomby – wyszeptała Sasha, przykładając do niej nożyczki. Po pierwszym nacięciu, przez maleńką dziurkę wyleciała mucha. Po drugim, dużo większym, ze środka wydobył się nieznośny odór gnijącego mięsa, na moment pozbawiając Sashę tchu.

- O mój Boże, co to za...- wyszeptała Sasha zaglądając do środka torby.

Wewnątrz, na kłosach zboża leżała odcięta dłoń mężczyzny.”

 

Fragment rozdziału „Odcięta dłoń”

 

Wydawców zainteresowanych współpracą zapraszam do kontaktu.

Sandra Borowiecka sandra.borowiecka@vp.pl

 

Oddaj swój głos:
(5)
(>0)

Biznes »

3 lutego 2016 Regionalne Property Forum Katowice 11-12 lutego 2016 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach   Główne tematy...
28 stycznia 2016 Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach Główne nurty tematyczne   Katowice, 28 stycznia...