Kalendarz » Polska

    Brak wydarzeń.

POEZJA ŚWIATŁEM DUSZY

Autor: Maksymilian Tchoń [Maracas] 30 listopada 2015,

POEZJA ŚWIATŁEM DUSZY

 

     „Poezja światłem duszy” jest nazwą tajemniczą i niosącą w sobie pewien konkretny ładunek optymizmu. Sądzę, że z tych właśnie przyczyn stała się ona niejako tytułem promocji Opracowania edytorskiego (październik, 2015 r.) – najnowszego tomiku poetyckiego Maksymiliana Tchonia. Wydarzenie to miało miejsce w poniedziałek 16 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w Księgarni Matras przy Pl. Sobieskiego 3 w Tarnowie.

 

 

W trakcie wieczorku autorskiego tarnowianina, który systematycznie udowadnia czytelnikom profesjonalizm swojego warsztatu literackiego, odczytano niektóre wiersze zawarte w Opracowaniu edytorskim. Dyskutowano ponadto w swobodnej atmosferze na temat całej twórczości Maksymiliana Tchonia. Wymiana refleksji balansowała wokół granicy tworzenia i odbioru sztuki słowa, obierając sobie na zmianę za cel różne pola obydwu tych rewirów, a dzięki udziałowi dojrzałych artystów jak Zbigniew Mirosławski oraz Ryszard Zaprzałka tym bardziej pochłaniała uwagę uczestników. Niektóre z najnowszych, opublikowanych w w/w tomiku, utworów należą według mnie wręcz do twórczości elitarnej, w jakiej smakować mogą wszyscy miłośnicy liryki, ale najbardziej przypadnie ona do gustu tym najbardziej „wytrawnym”.

 

Ten wieczór poetycki na spontanicznej drodze stał się familiarnym spotkaniem osób autentycznie zainteresowanych twórczością Maksymiliana Tchonia, ale również, całościowo, literaturą od strony bycia zarówno skromnym odbiorcą, jak i w sposób realny – twórczym autorem. Po wydarzeniu – „Poezja światłem duszy” natomiast pozostaje, co w sztuce bezcenne, czytelniczy niedosyt oraz ciekawość kolejnych literackich dokonań twórcy i redaktora naczelnego „Synekdochy” Magazynu Literackiego Młodych.

 

Autor: Justyna Babiarz

 

                                                 

 

Oddaj swój głos:
(4)
(>0)

Biznes »

3 lutego 2016 Regionalne Property Forum Katowice 11-12 lutego 2016 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach   Główne tematy...
28 stycznia 2016 Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach Główne nurty tematyczne   Katowice, 28 stycznia...