Kalendarz » Polska

    Brak wydarzeń.

ŚWIATY UKRYTE W POEZJI

Autor: Justyna Babiarz 18 października 2015,

ŚWIATY UKRYTE W POEZJI

            Ostatni wieczór autorski młodego tarnowskiego poety Maksymiliana Tchonia – „Światy ukryte w poezji” poprowadził Paweł Czernek. Wydarzenie to odbyło się w piątek 25 września 2015 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego, Filia nr 8, ul. Traugutta 1 (budynek CSM).

            Maksymilian Tchoń zaprezentował swoje teksty poetyckie z tomu Ars poetica (czerwiec, 2015 r.). Największej dyskusji poddano wiersz zatytułowany „Demiurg pyta Moskwę”. Autor odczytał również niektóre utwory z poprzednich swoich tomików. Kameralne, zebrane na wieczorku grono odbiorców miało okazję odetchnąć od prozy życia codziennego, zatapiając się choć na chwilę w refleksyjnym, stworzonym przez wysublimowaną poetykę, klimacie. Maksymilian Tchoń w rozmowie z Pawłem Czernekiem i publicznością odpowiadał na pytania dotyczące swoich wyborów w zakresie tworzenia poezji oraz prozy poetyckiej, wpływu studiów polonistycznych na swój warsztat literacki, swoich inspiracji, autorytetów w dziedzinie sztuki słowa i zainteresowań. Podkreślił znaczenie życia codziennego jako źródła poruszanej przez siebie tematyki oraz fakt znaczenia impulsu, jakim owocuje w jego wypadku lektura dzieł Ryszarda Krynickiego.

            Wieczór ten zaowocował pewnego rodzaju spontanicznym, interesującym podsumowaniem dotychczasowej działalności literackiej Maksymiliana Tchonia. Natomiast już w listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie poetyckie tego młodego autora, na którym promowany będzie jego najnowszy tomik – Opracowanie edytorskie. Będzie ono mieć miejsce w Tarnowie w księgarni Matras, przy ul. Sobieskiego 3. Informacja dotycząca dokładnej daty zostanie zamieszczona już wkrótce, m. in. na stronie autorskiej Maksymiliana Tchonia na Facebooku.

Autor: Justyna Babiarz

 

Oddaj swój głos:
(11)
(>0)

Biznes »

3 lutego 2016 Regionalne Property Forum Katowice 11-12 lutego 2016 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach   Główne tematy...
28 stycznia 2016 Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach Główne nurty tematyczne   Katowice, 28 stycznia...