Kalendarz » Polska

    Brak wydarzeń.

Kup działkę a pan Adam odbuduje sobie spalony dom

17 lipca 2015, Kuryłówka

Zapraszam wszystkich do pomocy. Pilnie szukamy m.in. osób zainteresowanych nabyciem działek w przepięknym miejscu na Podkarpaciu.  W pewnym stopniu jest to sprzedaż wymuszona przez nieszczęście. 

W gminie Kuryłówka na Podkarpaciu, wieś Ożanna 64 letni kawaler Adam Berestka w trakcie pożaru stracił dom.

 

 

Niestety, po pożarze, Inspektorat Budowlany w Leżajsku nadał rygor natychmiastowej rozbiórki pogorzeliska. Tragedią jest to, że żaden fragment domu nie nadaje się do wykorzystania.

 

 

Gmina pomogła w usunięciu pogorzeliska, pozostała tylko uszkodzona płyta fundamentowa.

 

 

Mieszkańcy wsi pomogli z doraźną pomocą. Proboszcz parafii  zorganizował zbiórkę pieniędzy.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, ale zebrana kwota to kropla w morzu potrzeb pana Adama.

Musi szybko zabrać się za budowę domu. Teraz mamy piękne lato, które wkrótce zamieni sie w słotna jesień a zaraz potem nadejdzie pani zima, raczej nieprzychylna mieszkaniu w namiocie czy jekiejś prowizorce.

Termin jest naglący, bo pan Adam posiada przydomowe obowiązki czyli kurki, kózki i inną drobnicę, której nie może zostawić samej sobie.

 

 

Poszkodowany, pan Adam, nie czeka biernie. Przekazał nawet dwie swoje działki (z przeznaczeniem pod budowe) na sprzedaż lub wymianę na materiały budowlane lub inne propozycje.

 

Za zgodą właściciela podeję parametry działek i proponowane ceny.

 

działka nr 1. o powierzchni 50 arów – cena  ok.50 tys. zł

identyfikator działki 180803_2.0049.145/4   KW nr 14026

 

działka nr.2 o powierzchni 38 arów  – cena ok. 33 tys. zł 

identyfikator działki 180803_2.0049.145/10   KW nr 45405

 

Są to gleby klasy V i VI – niepodlegające odrolnieniu (pastwisko, na którym można budować dom)

 

Jako sołtys Ożanny jestem zywo zainteresowany udzieleniem pomocy panu Adamowi. Tym bardziej, że w dużym stopniu, za pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych działek może rozwiązać swój problem. Podane ceny są realne i uczciwie ustalone. Okolica jest prześliczna i skłania do budowy domków letniskowych czy domów całorocznych. 

Zachęcam do udzielenia pomocy, bo jest to nietypowa pomoc i w nietypowej sprawie. A podany przez pana Adama sposób rozwiązania problemu  jest uczciwy i pozwala w dużym stopniu z własnych środków zmienić pogorzelisko w domek.

 

Sołtys wsi Ożanna

Janusz Mach

tel. + 48 502-125-230

email : mjanek@op.pl (prywatny)

soltysozanna@op.pl

Biznes »

3 lutego 2016 Regionalne Property Forum Katowice 11-12 lutego 2016 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach   Główne tematy...
28 stycznia 2016 Europejski Kongres Gospodarczy po raz ósmy zagości w Katowicach Główne nurty tematyczne   Katowice, 28 stycznia...